Reklama

Bezpieczny tydzień pieszych

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczny tydzień pieszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj gostynińska drogówka rozpoczęła działania pn. „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Przy tej okazji policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie. Działania prowadzone będą przez gostynińskich policjantów od 8 do 12 sierpnia. W tym czasie funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na zachowania pieszych i kierujących.

Od dzisiaj gostynińska drogówka rozpoczęła działania pn. ?Tydzień bezpieczeństwa pieszych?. Przy tej okazji policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie. Działania prowadzone będą przez gostynińskich policjantów od 8 do 12 sierpnia. W tym czasie funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na zachowania pieszych i kierujących.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Brak oświetlonej drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Z drugiej strony, to zachowanie kierujących w stosunku do pieszych również może powodować szereg zdarzeń.

Przy okazji rozpoczynających się działań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych, policjanci odwiedzili młodych harcerzy w Gorzewie. Funkcjonariusz gostynińskiej drogówki szczegółowo omówił obowiązki i uprawnienia tej grupy uczestników ruchu, a także rowerzystów. Na zakończenie spotkania rozdane zostały ulotki „Świeć przykładem na sprawnym rowerze”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE