Reklama

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Gostynianie na podium

Opublikowano:
Autor:

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Gostynianie na podium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedziele odbył się w Płocku ,,Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym'. Na starcie pojawiło się dwóch zawodników reprezentujących Gostynin. Obydwaj zajęli bardzo wysokie miejsca, a w swojej kategorii wiekowej stanęli na podium.

W niedziele odbył się w Płocku ,,Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym'. Na starcie pojawiło się dwóch zawodników reprezentujących Gostynin. Obydwaj zajęli bardzo wysokie miejsca, a w swojej kategorii wiekowej stanęli na podium.

W biegu wystartowało dwóch mieszkańców Gostynina: Hubert Jaśkiewicz oraz Paweł Wojtczak. Dystans do pokonania wynosił 6km, a o pierwsze miejsce walczyło 350 biegaczy. Hubert Jaśkiewicz dobiegł do mety szósty, zaś w swojej kategorii wiekowej zajął bardzo wysokie, bo aż drugie miejsce z czasem 22:42. Jak podkreśla sam biegacz, warunki na trasie były bardzo trudne, gdyż zawodnicy musieli zmierzyć się z bardzo ciężkim błotem. Warto dodać, że gostynianin poprawił swój czas z przed roku o 38 sekund. Drugi z gostynińskich biegaczy Paweł Wojtczak ukończył bieg na siódmej pozycji, a w swojej kategorii wiekowej stanął na podium zaraz za Hubertem Jaśkiewiczem - czyli trzecim miejscu. 

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE