Reklama

Brawura pozbawiła ich prawa jazdy

Opublikowano:
Autor:

Brawura pozbawiła ich prawa jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali prawo jazdy aż trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli obowiązujące ograniczenie prędkości. Najbliższe trzy miesiące ,,odpoczną” od kierownicy.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali prawo jazdy aż trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli obowiązujące ograniczenie prędkości. Najbliższe trzy miesiące ,,odpoczną” od kierownicy.

Zbyt wielka brawura doprowadziła do utraty prawa jazdy. Mowa tu o trzech kierowcach, którzy w miniony weekend stracili prawo jazdy. Kierowcy zbagatelizowali obowiązujące ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez policjantów drogówki.

Niechlubnym rekordzistą był 68-letni kierujący kią, który pędził z prędkością 116 km/h. Nie chcąc być gorszym 61-letni kierujący saabem, oraz 54-letni kierujący mercedesem poruszali się z prędkością 110 km/h. Prawo jazdy zostało im zatrzymane na 3 miesiące. W tym czasie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadną na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

- Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej - mówi asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE