Reklama

Brud na basenie – interweniował sanepid. Znamy wyniki kontroli

Opublikowano:
Autor:

Brud na basenie – interweniował sanepid. Znamy wyniki kontroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnik, który informował nas o nieporządku na pływalni miejskiej w Gostyninie, zgłosił sprawę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Znamy treść pokontrolnego raportu Sanepidu.

Czytelnik, który informował nas o nieporządku na pływalni miejskiej w Gostyninie, zgłosił sprawę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Znamy treść pokontrolnego raportu Sanepidu.

– Po jednej wizycie wiem, że już tu nie wrócę – napisał oburzony gostyninian.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obiecał dokładnie zbadać cała sprawę i zwrócić swoim pracownikom uwagę na ewentualne niedociągnięcia. Czytelnik tymczasem wystąpił w sprawie basenu z pismem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Sanepid zlecił kontrolę basenu. Po jej zakończeniu wystosował do naszego Czytelnika pismo, w którym czytamy:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie w odpowiedzi na interwencję z dnia 2 maja 2018 roku dotyczącą złego stanu porządkowego szatni rodzinnej Pływalni Miejskiej w Gostyninie […] informuje, że 7 maja 2018 roku przeprowadzona została kontrola sanitarna. W trakcie kontroli stwierdzono uchybienia:
sanitarno-higieniczne – osobę odpowiedzialną ukarano grzywną w drodze mandatu karnego;
sanitarno-techniczne – wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji nakazującej doprowadzenie pomieszczeń zaplecza sanitarno-higienicznego basenu i hali basenowej do właściwych warunków sanitarnych. 
Jednocześnie informuję, że woda w niecce sportowej i rekreacyjnej utrzymana jest w dobrej jakości mikrobiologicznej, co potwierdzone jest badaniami wykonanymi w ramach kontroli wewnętrznej w laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku. Ostatnie badanie – kwiecień 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE