Reklama

Budżet Obywatelski w Gostyninie po raz drugi

Opublikowano:
Autor:

Budżet Obywatelski w Gostyninie po raz drugi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz drugi w Gostyninie realizowany będzie Budżet Obywatelski. Jest to akcja, w której to mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta na jego potrzeby, zgłaszają projekty, które następnie zostaną poddane głosowaniu.

Już po raz drugi w Gostyninie realizowany będzie Budżet Obywatelski. Jest to akcja, w której to mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta na jego potrzeby, zgłaszają projekty, które następnie zostaną poddane głosowaniu.

W poprzednim roku całym procesem zainteresowało się ponad ponad 3 tysiące osób. W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 180 tys. zł, jest to o 30 tys. zł. więcej niż w ubiegłym roku. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty do 30 września.

Tak jak w roku poprzednim ze środków budżetu mogą być realizowane jedynie projekty inwestycyjne dotyczące zadań znajdujących się w zakresie zadań własnych Gminy Miasta Gostynina. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej bądź w sekretariacie Urzędu. Po uzupełnieniu formularza co najmniej 14 osób (bez wnioskodawcy) musi poprzeć ten projekt. Osoby te muszą mieć ukończone 18 lat. Głosowanie nad projektami odbędzie się od 3 do 30 listopada.

- Mam nadzieję, że w tym roku również Państwo zaangażujecie się w proces tworzenia Budżetu Obywatelskiego zarówno na etapie składania projektów jak i na etapie głosowania. Zachęcam Państwa gorąco do zgłaszania ciekawych, nowych projektów do realizacji w 2017 roku. Liczę, że ta edycja Budżetu Obywatelskiego będzie cieszyła się jeszcze większym Państwa zainteresowaniem - pisze burmistrz miasta Gostynin, Paweł Kalinowski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE