Reklama

Burmistrz interweniuje ws. przedszkola, dyrektor Żurawicz na dywaniku

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz interweniuje ws. przedszkola, dyrektor Żurawicz na dywaniku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z reakcją burmistrza spotkała się nasza wczorajsza publikacja dotycząca sytuacji panującej w Przedszkolu nr 5 oraz zachowania dyrektor placówki. Paweł Kalinowski odbył już rozmowę z Agnieszką Żurawicz, zapowiada również zorganizowanie pilnego spotkania ze wszystkimi pracownikami przedszkola. Włodarz zapewnia, że podejmie stanowcze kroki w celu ustabilizowaniu sytuacji panującej w placówce.

Z reakcją burmistrza spotkała się nasza wczorajsza publikacja dotycząca sytuacji panującej w Przedszkolu nr 5 oraz zachowania dyrektor placówki. Paweł Kalinowski odbył już rozmowę z Agnieszką Żurawicz, zapowiada również zorganizowanie pilnego spotkania ze wszystkimi pracownikami przedszkola. Włodarz zapewnia, że podejmie stanowcze kroki w celu ustabilizowaniu sytuacji panującej w placówce.

 Oto wczorajsze oświadczenie burmistrza:

Szanowni Państwo w związku z anonimem, który wpłynął do Urzędu Miasta w dniu 22.03.2017 r, oraz doniesieniom medialnym podjąłem natychmiastowe działania w sprawie wyjaśnienia aktualnej sytuacji, która ma mieć miejsce w Miejskim Przedszkolu nr 5.

Informuję, że:

1. W dniu dzisiejszym odbyłem rozmowę z p. Dyrektor Agnieszką Żurawicz, podczas której zostały złożone przez p. Dyrektor wyjaśnienia dotyczące: prowadzenia przez siebie placówki i aktualnej atmosfery panującej w przedszkolu.
2. W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o zorganizowaniu pilnego spotkania ze wszystkimi pracownikami Przedszkola nr 5. Oczekuję 100 procentowej frekwencji i wypowiedzenia się każdego z pracowników, co pozwoli i ułatwi podjąć kolejne konkretne działania.
3. W najbliższym czasie (najprawdopodobniej przyszły tydzień) planuję zorganizować spotkanie z rodzicami dzieci, uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 5. W tej kwestii również oczekiwać będę konkretnych informacji od rodziców na temat do jakich odnieśli się w anonimie, który został przesłany do Urzędu Miasta.

Chciałbym jednoznacznie zaznaczyć, iż jestem przeciwny i potępiam niewłaściwe zachowania, w szczególności mobbingowe, które powodują destabilizację w realizacji funkcji dydaktycznej wychowawczej i oświatowej.
Nigdy nie było i nie będzie mojej zgody na to, aby wizerunek placówki przedszkolnej mógł być nadszarpywany przez osoby prowadzące placówkę zwłaszcza takie jak Miejskie Przedszkole nr 5 w Gostyninie.

Ponadto wierzę głęboko, że w końcu zakończą się sprawy sądowe z była p. Dyrektor wobec której niektóre pracownice Miejskiego Przedszkola nr 5 założyły sprawę o mobbing.
Placówka przedszkolna powinna być chroniona szczególnym płaszczem przed wszelkimi zjawiskami, które negatywnie mogą wpływać na rozwój dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE