Reklama

Burmistrz przekonał rodziców: w SP5 będzie IV klasa

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz przekonał rodziców: w SP5 będzie IV klasa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa nr 5 najgorsze ma już chyba za sobą. Rozmowy z rodzicami uczniów uczęszczających do pozostałych dwóch gostynińskich podstawówek, przyniosły efekty, które z pewnością mogą cieszyć dyrektora "Piątki". Jest już pewne, że od przyszłego roku w placówce utworzona zostanie IV klasa, a niewykluczone, że uda się stworzyć nawet 2 oddziały.

Szkoła Podstawowa nr 5 najgorsze ma już chyba za sobą. Rozmowy z rodzicami uczniów uczęszczających do pozostałych dwóch gostynińskich podstawówek, przyniosły efekty, które z pewnością mogą cieszyć dyrektora "Piątki". Jest już pewne, że od przyszłego roku w placówce utworzona zostanie IV klasa, a niewykluczone, że uda się stworzyć nawet 2 oddziały.

Przypomnijmy, że dysproporcje ilości oddziałów pomiędzy "Jedynką" i "Trójką" a Szkołą Podstawową nr 5 od pewnego czasu spędzały sen z powiek władzom Gostynina oraz dyrektorowi SP5. Podczas, gdy w pierwszych dwóch jest ich po przeszło 20, w "Piątce" funkcjonuje zaledwie 10. Urząd Miasta wyszedł więc z pomysłem przeniesienia 4 oddziałów klas III do SP5 (po 2 z każdej placówki). Przygotowany przez urzędników projekt uchwały nie zyskał aprobaty części rodziców, przychylni pomysłowi nie byli też radni miejscy. Burmistrz Paweł Kalinowski nie stracił jednak animuszu i podjął próby rozmów z rodzicami. Te okazały się dość owocne. Włodarz informuje, że z pewnością od przyszłego roku w SP5 powstanie przynajmniej jedna klas IV. Na chwilę obecną wpłynęły bowiem 24 deklaracje rodziców zainteresowanych posłaniem swoich pociech do "Piątki". Jak dodaje Paweł Kalinowski, możliwe, że uda się stworzyć nawet 2 oddziały. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE