Reklama

Burmistrz straci doradcę

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz straci doradcę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Robert Mokok nie będzie już doradcą Pawła Kalinowskiego ds. pozyskiwania środków finansowych i rozwoju miasta. To efekt ustawy o likwidacji gabinetów politycznych w strukturach samorządowych, którą w ubiegły czwartek podpisał prezydent Duda. Umowy z doradcami i asystentami wygasną pod koniec listopada. Nie oznacza to jednak, że R. Mokoka nie zobaczymy już w murach magistratu. W urzędzie powstaje bowiem Wydział Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych, a obecny doradca włodarza może mieć spore szanse na otrzymanie stanowiska naczelnika.

Robert Mokok nie będzie już doradcą Pawła Kalinowskiego ds. pozyskiwania środków finansowych i rozwoju miasta. To efekt ustawy o likwidacji gabinetów politycznych w strukturach samorządowych, którą w ubiegły czwartek podpisał prezydent Duda. Umowy z doradcami i asystentami wygasną pod koniec listopada. Nie oznacza to jednak, że R. Mokoka nie zobaczymy już w murach magistratu. W urzędzie powstaje bowiem Wydział Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych, a obecny doradca włodarza może mieć spore szanse na otrzymanie stanowiska naczelnika.

Ustawa z 15 września 2017 r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych uchyla przepisy umożliwiające tworzenie w samorządach funkcji doradców i asystentów oraz zatrudnianie pracowników samorządowych na tych stanowiskach. Ustawa ma na celu obniżenie kosztów funkcjonowania administracji samorządowej. Wejdzie ona w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, co oznacza, że umowy asystentów i doradców wygasną pod koniec listopada. Osoby pełniące te funkcje, po wygaśnięciu ich umów o pracę, nie mogą być przeniesione na inne stanowiska, ponieważ w świetle ustawy nie były urzędnikami.

W zaistniałej sytuacji, ze stanowiskiem doradcy burmistrza Pawła Kalinowskiego pożegnać się będzie musiał Robert Mokok (w magistracie pracuje od czerwca 2016 roku, obecnie otrzymuje hojne wynagrodzenie - 5,660 zł brutto). Mimo to, "Arrivederci Gostynin" jest dla niego wciąż odległą wizją. Urząd Miasta planuje bowiem stworzenie wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie środków zewnętrznych, radni zabezpieczyli już pieniądze na stworzenie 2 nowych stanowisk. W konkursie na tę posadę nie powinno zabraknąć również R. Mokoka, który - jeśli wyjdzie z niego zwycięsko - ma ogromne szanse zasiąść na fotelu naczelnika.

Jak na razie pełni rolę doradcy włodarza ds. pozyskiwania środków finansowych i rozwoju miasta, tj. do jego obowiązków zaliczają się m.in: pozyskiwanie funduszy europejskich i innych środków zewnętrznych, pomoc doradztwo i koordynacja projektów inwestycyjnych, czy uaktywnienie lokalnego rynku pracy.

Czy Robert Mokok pozostanie w UM? O tym będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE