Reklama

Burmistrz zabrał głos w sprawie reformy oświaty. Co z gimnazjami w Gostyninie?

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz zabrał głos w sprawie reformy oświaty. Co z gimnazjami w Gostyninie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak jak przewidywano, prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która przesądzić ma o wygaśnięciu gimnazjów i przywróceniu ośmioklasowych podstawówek i czteroletnich liceum. Jak mówi burmistrz Paweł Kalinowski, trwają obecnie pracę nad przygotowaniem projektu uchwały w sprawie ustalenia nowej sieci szkół.

Tak jak przewidywano, prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która przesądzić ma o wygaśnięciu gimnazjów i przywróceniu ośmioklasowych podstawówek i czteroletnich liceum. Jak mówi burmistrz Paweł Kalinowski, trwają obecnie pracę nad przygotowaniem projektu uchwały w sprawie ustalenia nowej sieci szkół.

W związku z podpisaną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawą reformującą system oświaty w Polsce, włodarz naszego miasta pragnie uspokoić wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli w Gostyninie, a w szczególności nauczycieli z Gimnazjum nr 2. Burmistrz przekonuje, że w mieście trwają obecnie zaawansowane prace nad stworzeniem nowej sieci szkół na terenie Gostynina.

Wczoraj odbyło się kolejne robocze spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedstawicielami: oświatowej "Solidarności" Gostynin i Związku Nauczycielstwa Polskiego. W spotkaniu brali udział również radni miejscy.

Wskutek grudniowych rozmów i spotkań z nauczycielami dwóch gostynińskich gimnazjów, wczoraj przedstawiono wariant, który w ocenie burmistrza jest najlepszym rozwiązaniem wdrożenia reformy:

Planowane jest utworzenie od września, czyli roku szkolnego 2017/2018 na terenie Gostynina trzech szkół podstawowych: 
-Szkoła Podstawowa nr 1 
-Szkoła Podstawowa nr 3 
-Szkoła Podstawowa (dawna tzw. piątka) w budynku obecnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Polnej. 
Gimnazjum nr 2 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 3, tak aby w okresie przejściowym czyli do zakończenia tzw. wygaszania gimnazjów pełniło jeszcze swoją rolę jaką pełni do tej pory. Do budynku dzisiejszego Gimnazjum nr 2 planuje się również wprowadzić klasy siódme.

Dalsze szczegóły będą dopracowywane w najbliższym czasie. Gdy tylko nowa sieć szkół zostanie w drodze uchwały przyjęta przez Radę Miasta, zostaną podjęte kolejne i typowo organizacyjne kroki mające na celu wprowadzić reformę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE