Reklama

Był uwięziony we własnym domu - uratowała go policja

Opublikowano:
Autor:

Był uwięziony we własnym domu - uratowała go policja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony czwartek dyżurny gostynińskiej policji został zaalarmowany o zagrożeniu życia 88-letniego mieszkańca jednej z miejscowości na terenie gminy Szczawin Kościelny. Mężczyzna miał mieszkać samotnie, a od dłuższego czasu nie było z nim kontaktu. Okazało się, że schorowany 88-latek nie mógł się poruszać i był „uwięziony” we własnym domu. Trafił do szpitala.

W miniony czwartek dyżurny gostynińskiej policji został zaalarmowany o zagrożeniu życia 88-letniego mieszkańca jednej z miejscowości na terenie gminy Szczawin Kościelny. Mężczyzna miał mieszkać samotnie, a od dłuższego czasu nie było z nim kontaktu. Okazało się, że schorowany 88-latek nie mógł się poruszać i był „uwięziony” we własnym domu. Trafił do szpitala.

W przypadku zgłoszeń dotyczących zagrożenia dla ludzkiego zdrowia czy życia policjanci podejmują działania natychmiast. Niezwłocznie na miejsce wysłani zostali policjanci z posterunku w Pacynie, ale też strażacy - na wypadek konieczności wyważenia drzwi. Będąca na miejscu krewna 88-latka tłumaczyła, że od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z seniorem i nikt nie reaguje na pukanie do drzwi. Podjęta została decyzja o ich wyważeniu, a w środku mundurowi zastali schorowanego mężczyznę "uwięzionego" we własnym domu. Senior wymagał pomocy medycznej i ostatecznie trafił do szpitala.

- Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów czy innych osób, o których wiemy, że są samotne, w podeszłym wieku, niepełnosprawne lub wymagają pomocy. Jeśli państwo nie możecie im pomóc, poinformujcie o nich lokalne ośrodki pomocy społecznej lub policję. Nie bądźcie obojętni także wobec nietrzeźwych - apeluje oficer prasowy KPP Gostynin, sierż.szt. Dorota Słomkowska. - To od naszej wrażliwości często zależy życie tych osób. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze - telefon 112. Każda informacja będzie natychmiast sprawdzana. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE