Reklama

Reklama

Chcą podwyżek dla wójtów i burmistrzów. "Wynagrodzenia nie zmieniły się od 18 lat"

Opublikowano: czw, 29 lis 2018 13:50
Autor:

Chcą podwyżek dla wójtów i burmistrzów. "Wynagrodzenia nie zmieniły się od 18 lat" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nie może być takiej sytuacji, że urzędnicy miejscy zarabiają więcej od burmistrza, czy prezydenta - grzmi Związek Miast Polski i zapowiada złożenie na ręce Rządu stosownego projektu. Czy wcielenie planu w życie wpłynęłoby in plus dla włodarzy z naszego powiatu?

Reklama

- Nie może być takiej sytuacji, że urzędnicy miejscy zarabiają więcej od burmistrza, czy prezydenta - grzmi Związek Miast Polski i zapowiada złożenie na ręce Rządu stosownego projektu. Czy wcielenie planu w życie wpłynęłoby in plus dla włodarzy  znaszego powiatu? 

ZMP jest w trakcie przygotowywania propozycji regulacji wynagrodzeń włodarzy gmin. Zdaniem prezesa związku, Zygmunta Frankiewicza, optymalnym rozwiązaniem byłoby powiązanie wynagrodzeń z sytuacją gospodarczą województwa. Brana pod uwagę ma być również liczba mieszkańców gminy. W opinii związkowców, konieczne jest wprowadzenie systemu motywacyjnego dla najważniejszych osób w gminie. 

 - Przy dobrych wynikach, wójt, burmistrz czy prezydent powinni mieć przyznawaną przez radę nagrodę – tłumaczy Z. Frankiewicz. 

Skąd taki pomysł? Otóż, według danych, którymi dysponuje Związek Miast Polskich, pensje wójta, burmistrza, bądź prezydenta miasta utrzymują się na tym samym poziomie od 18 lat. Tymczasem średnia płaca wzrosła o 140 procent, natomiast minimalne wynagrodzenie zwiększyło się dwukrotnie.  

Zygmunt Frankiewicz zapowiada, że szczegóły ustalane będą w trakcie grudniowego posiedzenia zarządu. 

Jeśli Rząd zaaprobowałby pomysł ZMP, na podwyżki mogliby liczyć także włodarze z powiatu gostynińskiego, m.in burmistrz Paweł Kalinowski, czy wójt Edmund Zieliński, 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.