Reklama

Chcesz mieć takiego psa? Musisz mieć zgodę Urzędu

Opublikowano:
Autor:

Chcesz mieć takiego psa? Musisz mieć zgodę Urzędu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie tylko pitbull, owczarek kaukaski, czy rottweiler uchodzą za rasy psów niebezpiecznych. W zestawieniu figuruje bowiem aż 11 ras i żeby przygarnąć takiego czworonoga pod swój dach, konieczne jest zezwolenie Urzędu Miasta. Sprawdź, o których psach mowa.

Nie tylko pitbull, owczarek kaukaski, czy rottweiler uchodzą za rasy psów niebezpiecznych. W zestawieniu figuruje bowiem aż 11 ras i żeby przygarnąć takiego czworonoga pod swój dach, konieczne jest zezwolenie Urzędu Miasta oraz uiszczenie odpowiedniej opłaty. Sprawdź, o których psach mowa. 

Opłata skarbowa od utrzymania  psa rasy uznanej za agresywną  wynosi 82 zł. Do psów tych należą: Amerykański pit bull terrier, Perro de Presa Mallorquin, Buldog amerykański, Dog amerykański, Perro de Presa Canario, Tosa inu, Rottweiler, Akbash dog, Anatolian karabash, Moskiewski stróżujący oraz Owczarek kaukaski.

Aby otrzymać zezwolenie na utrzymywanie psa którejś z w/w rasy, należy złożyć wniosek zgodny z przedstawionym formularzem. Ten dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej http://umgostynin.bip.org.pl/pliki/umgostynin/wnnopsa20070314.pdf, bądź w siedzibie UM Gostynina. 

Opłata skarbowa - na podstawie ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Z  2006 r., Nr 225, poz. 1635) obowiązek opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku o wydanie pozwolenia, zapłaty dokonuje się gotówką w kasie organu podatkowego lub bezgotówkowo na rachunek tego organu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE