Reklama

Reklama

Pobierasz 500 plus? Zbliża się ważny termin, można wiele stracić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: infor.pl

Pobierasz 500 plus? Zbliża się ważny termin, można wiele stracić - Zdjęcie główne

Wniosek o 500 plus z wyrównaniem można złożyć do 30 czerwca | foto infor.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku rodzice chcący skorzystać ze wsparcia z programu "Rodzina 500 plus" muszą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Jeśli chcecie otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 czerwca musicie się spieszyć – zostało mało czasu.

Reklama

Zostały dwa dni na złożenie wniosku o 500 plus. Tylko w sytuacji, kiedy złożycie wniosek do 30 czerwca, świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. W takim wypadku wypłata nastąpi najpóźniej 31 sierpnia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, warto się zatem pospieszyć. 

- Wnioski przyjmujemy już od 1 lutego, zdecydowana większość rodziców już złożyła wniosek. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, nie powinni zwlekać. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku" – wyjaśnia szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wnioski można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Są przyjmowane również drogą tradycyjną – podczas wizyty w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Resort przypomina także, że od czasu zniesienia kryterium dochodowego rodzice nie muszą już dokumentować swojej sytuacji dochodowej, a ustalając prawo do świadczenia wychowawczego, organ realizujący to świadczenie opiera się przede wszystkim na informacjach zawartych we wniosku.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE