Reklama

Chcesz poznać historię gostynińskiego zamku? O wszystkim opowie Ci przewodnik

Opublikowano:
Autor:

Chcesz poznać historię gostynińskiego zamku? O wszystkim opowie Ci przewodnik - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnie dni panowania Siemowita IV, hołd ruski, czy śmierć cara Wasyla IV Szujskiego - to jedne z wydarzeń historycznych, które rozegrały się niegdyś na Zamku Gostynin, a które wciąż nie zdążyły zadomowić się w świadomości wszystkich gostyninian. To wkrótce ulec ma zmianie za sprawą przewodnika, który już od tego tygodnia będzie do dyspozycji zwiedzających.

Ostatnie dni panowania Siemowita IV, hołd ruski, czy śmierć cara Wasyla IV Szujskiego - to jedne z wydarzeń historycznych, które rozegrały się niegdyś na Zamku Gostynin, a które wciąż nie zdążyły zadomowić się w świadomości wszystkich gostyninian. To wkrótce ulec ma zmianie za sprawą przewodnika, który już od tego tygodnia będzie do dyspozycji zwiedzających.

Już od 29 kwietnia po Zamku oprowadzać gości oraz przedstawiać bogatą historię Zamku - zupełnie nieodpłatnie - będzie Tomasz Paszkiewicz. Przewodnik będzie służył swoją wiedzą w każdą środę w godzinach 12.00-16.00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 10.00-12.00. Zdaniem obecnego prezesa, Pawła Gostyńskiego, to taka forma wpajania wiedzy związanej z dziejami byłej rezydencji księcia Siemowita IV oraz samego Gostynina, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Historia ta wciąż nie została bowiem zgłębiona przez sporą część gostyninian.

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych (dzieci, młodzieży i dorosłych) oraz do osób indywidualnych. Każde spotkanie obejmuje opowiadanie o historii i legendach oraz zwiedzanie Sali Kolumnowej wraz z eksponowanymi w niej obrazami oraz tarasu widokowego. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem 24 235 45 00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE