Reklama

Chłopak z Gostynina wśród najlepszych polskich literatów!

Opublikowano:
Autor:

Chłopak z Gostynina wśród najlepszych polskich literatów! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynin ma powody do dumy. Gimnazjalista z grodu Siemowita zdobył bowiem drugie miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie literackim, który patronatem objął sam prezydent Duda. Radosław Witkowski, bo tak nazywa się nastoletni laureat, zostawił za sobą prawie pięciuset rywali i wygląda na to, że rośnie nam artysta z najwyższej półki.

Gostynin ma powody do dumy. Gimnazjalista z grodu Siemowita zdobył bowiem drugie miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie literackim, który patronatem objął sam prezydent Duda. Radosław Witkowski, bo tak nazywa się nastoletni laureat, zostawił za sobą prawie pięciuset rywali i wygląda na to, że rośnie nam artysta z najwyższej półki.

Radek jest uczniem klasy IIb Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o nagrodę Minister Edukacji Narodowej okazał się dla niego strzałem w dziesiątkę. Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów odbył się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i ma na celu propagowanie idei bliskich Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Prace literackie miały odznaczać się bogatą polszczyzną i niebanalnym spojrzeniem na postać bohatera - gimnazjalista z gostynińskiej "Dwójki" nie miał z tym najmniejszego problemu. Jury złożone z dydaktyków i znawców tematu wybrało laureatów spośród pięciuset uczestników. Drugie miejsce zdobył właśnie Radek.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Belweder. Uroczystość poprowadzili: dziennikarz i historyk Michał Siwiec – Cielebon i dziennikarz "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec. Galę swoim przybyciem uświetnili m.in: doradca prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Tadeusz Deszkiewicz, członkowie rodziny Witolda Pileckiego - córka Zofia Pilecka i prawnuk Krzysztof Kosior, czy poseł prof. Józef Brynkus, który jako opiekun naukowy projektu wygłosił krótką mowę dotyczącą "Raportu Witolda", następnie wręczono nagrody "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Radek otrzymał natomiast dyplom oraz nagrody rzeczowe. Na uroczystości obecni byli jego rodzice i opiekun – nauczycielka języka polskiego Małgorzata Durma. Także dla dyrektora Gimnazjum nr 1 w Gostyninie złożone zostały pisemnie serdeczne podziękowania od organizatorów z wyrazami największego szacunku. O Radku z pewnością jeszcze usłyszymy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE