Reklama

Chrzest to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu malucha. Jakim prezentem ją uczcić?

Opublikowano:
Autor:

Chrzest to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu malucha. Jakim prezentem ją uczcić? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień Chrztu Świętego to niezwykle ważne wydarzenie w życiu nowo narodzonego maleństwa i jego rodziców. Nic więc dziwnego, że pragną oni celebrować tę chwilę ze wszystkimi najbliższymi osobami. Pojawiając się na takiej uroczystości, warto choćby symbolicznie podkreślić jej rangę dopasowanym do okazji podarkiem. Co kupić dziecku przyjmującemu sakrament, by upamiętnić tę chwilę? Postawić na kosztowne pamiątki, czy praktyczne prezenty? Jeżeli choć raz byłeś rodzicem chrzestnym lub gościem, z pewnością te dylematy nie są Ci obce. Podpowiadamy, jak podjąć dobrą decyzję.

 

Chrzest to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu malucha. Jakim prezentem ją uczcić?

 

Dzień Chrztu Świętego to niezwykle ważne wydarzenie w życiu nowo narodzonego maleństwa i jego rodziców. Nic więc dziwnego, że pragną oni celebrować tę chwilę ze wszystkimi najbliższymi osobami. Pojawiając się na takiej uroczystości, warto choćby symbolicznie podkreślić jej rangę dopasowanym do okazji podarkiem. Co kupić dziecku przyjmującemu sakrament, by upamiętnić tę chwilę? Postawić na kosztowne pamiątki, czy praktyczne prezenty? Jeżeli choć raz byłeś rodzicem chrzestnym lub gościem, z pewnością te dylematy nie są Ci obce. Podpowiadamy, jak podjąć dobrą decyzję.

 

Prezent od rodziców chrzestnych, czyli religijny drobiazg na pamiątkę

 

Rola matki chrzestnej lub ojca chrzestnego zobowiązuje do podtrzymania religijnego wydźwięku uroczystości. Asystowanie przy mszy, podawanie szatki lub zakup ubranka to nie jedyne aspekty, w których możesz pokazać swoje zaangażowanie w oprawę tego dnia. Świetnym pomysłem będzie obdarowanie chrześniaka gustownym podarkiem, jak srebrny obrazek z dedykacją (zwany ryngrafem), złoty łańcuszek z krzyżykiem czy pięknie wydana Biblia dla dzieci. Idealny prezent na chrzest dla dziewczynki to delikatna biżuteria, na przykład kolczyki albo zawieszka, które chętnie założy za kilka lat. Każdą z wymienionych koncepcji podarków można opatrzyć indywidualnym grawerunkiem, co sprawi, że prezent stanie się niepowtarzalny.

 

Podarek od pozostałych gości: postaw na coś praktycznego

 

Eleganckie podarki mogą być także użyteczne. Ponadczasowy pomysł to spersonalizowany album na zdjęcia, w którym zostaną umieszczone fotografie z dnia chrztu. Taką pamiątkę można ozdobić srebrnym obrazkiem, imieniem dziecka czy indywidualną dedykacją. Wiele modeli posiada możliwość wykonania grafiki na zamówienie albo dołączenia zdjęcia malucha. Innym ciekawym podarkiem jest metryczka urodzenia lub chrztu umiejscowiona na specjalnie zaprojektowanej poduszce. W zależności od oczekiwań da się na nią nanieść zarówno tekst, jak i tematyczne grafiki. Taka poduszka stanie się wspaniałym dodatkiem do pokoju dziecka, pełniąc zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Znajdziemy je chociażby w sklepie internetowym Murrano.

 

Ciekawy prezent od babci i dziadka, czyli zabawa oraz rozwój w jednym

 

Oczywiście dziadkowie, gdy tylko chcą, również mogą podarować dziecku jakiś religijny drobiazg. Jeżeli jednak pragną postawić na zabawki, którymi maluch będzie cieszył się już teraz, dobrym wyjściem okaże się zakup jeździka, sortera, klocków czy rowerka rosnącego razem z pociechą. Często praktykowanym zwyczajem jest kupno fotelika samochodowego, jednak taki prezent trzeba najpierw skonsultować z rodzicami dziecka, by wybrać najbezpieczniejszy dla niego model. Przydatne okażą się również takie akcesoria, jak bujaczek, kocyk albo pościel do łóżeczka. Przed podjęciem ostatecznej decyzji opłaca się skontaktować z pozostałymi uczestnikami uroczystości, aby zyskać pewność, że prezenty się nie powtórzą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE