Reklama

Co z ratownictwem medycznym w Gostyninie?

Opublikowano:
Autor:

Co z ratownictwem medycznym w Gostyninie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie dotyczące planów wspólnego Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego. Gospodarzem spotkania był starosta łowicki – Krzysztof Figat. W spotkaniu uczestniczyli podobnie jak poprzednio przedstawiciele czterech powiatów: gostynińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego i łowickiego. Nie zabrakło rzecz jasna starosty gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego.

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie dotyczące planów wspólnego Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego. Gospodarzem spotkania był starosta łowicki ? Krzysztof Figat. W spotkaniu uczestniczyli podobnie jak poprzednio przedstawiciele czterech powiatów: gostynińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego i łowickiego. Nie zabrakło rzecz jasna starosty gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego.

Poza starostami stawili się także: dyrektor szpitala w Łęczycy Andrzej Pietruszka  oraz dyrektor szpitala w Łowiczu Jacek Kaniewski i jego zastępca ds. lecznictwa Jacek Kaźmierczak. Podczas spotkania omówiono bieżącą sytuację w zakresie planowanej zmiany przepisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Dyrektor szpitala w Łęczycy przedstawił wstępne kalkulacje dotyczące funkcjonowania podstawowych i specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Mając na uwadze powyższe dyskutowano o możliwościach finansowych i organizacyjnych realizacji zadań ratownictwa medycznego na terenie zainteresowanych powiatów.
Termin kolejnego spotkania ustalono na I połowę kwietnia br.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE