Reklama

Coraz więcej wypadków na drogach gostynińskich

Opublikowano:
Autor:

Coraz więcej wypadków na drogach gostynińskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na gostynińskich drogach w porównaniu do roku ubiegłego nastąpił wzrost zdarzeń drogowych. Policja apeluje o rozsądek.

Na gostynińskich drogach w porównaniu do roku ubiegłego nastąpił wzrost zdarzeń drogowych. Policja apeluje o rozsądek.

Policyjne dane za pierwsze siedem miesięcy bieżącego roku są zatrważające. Na gostynińskich drogach w porównaniu do roku ubiegłego, w okresie styczeń-lipiec, nastąpił wzrost zdarzeń drogowych. Policjanci w tym roku odnotowali 25 wypadków, w wyniku których 5 osób poniosło śmierć, a 29 zostało rannych. W analogicznym okresie 2017 roku było 13 wypadków, 2 ofiary śmiertelne oraz 14 osób rannych. Również wzrosła liczba kolizji drogowych - do 1 sierpnia 2018 r. odnotowano 208 zdarzeń, czyli o 52 więcej niż w 2017 roku. 

- Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach, ale przede wszystkim o przestrzeganie przepisów prawa - informuje podkom. Dorota Słomkowska z KPP w Gostyninie. - Tylko wczoraj (31.07.) na drogach doszło do 2 kolizji i wypadku drogowego, w którym ranny został 69-letni żychlinianin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w Nagodowie 43-letni kierujący Scania nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył dostawczego volkswagena, który następnie zjechał do przydrożnego rowu. Do szpitala został odwieziony 69-letni kierowca volkswagena. 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i czujności na drogach, podkreślając, że wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma przede wszystkim postawa jego uczestników. Stosowanie się do obowiązujących przepisów, rozsądek i szacunek dla innych są gwarancją bezpiecznej podróży. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE