Reklama

Czad atakuje. Uważaj na cichego zabójcę

Opublikowano:
Autor:

Czad atakuje. Uważaj na cichego zabójcę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy strażacy po raz kolejny ostrzegają przed cichym zabójcą – czadem. Samodzielne ogrzewanie może przynieść nam zagrożenie w postaci tlenku węgla. Tej zimy jedna z rodzin powiatu gostynińskiego przekonała się, jak bardzo niebezpieczny jest tlenek węgla.

Gostynińscy strażacy po raz kolejny ostrzegają przed cichym zabójcą ? czadem. Samodzielne ogrzewanie może przynieść nam zagrożenie w postaci tlenku węgla. Tej zimy jedna z rodzin powiatu gostynińskiego przekonała się, jak bardzo niebezpieczny jest tlenek węgla.

Czad nie bez powodu nazywany jest cichym zabójcą. Charakteryzuje go m. in. bezbarwność, bezwonność i bardzo silna toksyczność. Właśnie dlatego tlenek węgla jest bardzo ciężko wykryć samemu, a gostynińscy strażacy zalecają zaopatrzenie się w profesjonalne czujniki do wykrywania czadu. Pierwszym objawem zatrucia czadem jest ból głowy. W następnej kolejności pojawiają się m. in. zawroty głowy, wymioty, uczucie oszołomienia, osłabienia, bóle kończyn, przyspieszenie tętna i oddechu, a nawet utrata przytomności. W dalszej kolejności przez zatrucie czadem można stracić nawet życie.

O tym jak bardzo niebezpieczny jest tlenek węgla przekonali się jedni z mieszkańców powiatu gostynińskiego. Jeden z domowników czuł się osłabiony i obolały. W pomieszczeniu z tlenkiem węgla pojawili się strażacy oraz ratownicy pogotowia. Zgodnie z przypuszczeniami, strażacy wykryli w budynku tlenek węgla, a rodzinę zabrało pogotowie. Finał akcji zakończył się szczęśliwie, gdyż mieszkańcy byli tylko lekko podtruci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE