Reklama

"Czarny Wtorek" w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

"Czarny Wtorek" w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie rok temu gostyninianie zebrali się na Rynku, aby wziąć udział w czarnym proteście. Wczorajszego popołudnia, w ramach akcji zorganizowanej przez komitet "Ratujmy Kobiety" mieszkańcy podpisywali się pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Organizatorami "czarnego Wtorku" w Gostyninie byli: Witold Pilichowicz i Marcin Maciejewski.

Dokładnie rok temu gostyninianie zebrali się na Rynku, aby wziąć udział w czarnym proteście. Wczorajszego popołudnia, w ramach akcji zorganizowanej przez komitet "Ratujmy Kobiety" mieszkańcy podpisywali się pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Organizatorami "czarnego Wtorku" w Gostyninie byli: Witold Pilichowicz i Marcin Maciejewski.

Komitet „Ratujmy Kobiety” do 10 października prowadzi akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, reformującej obecne prawo aborcyjne w Polsce.

Główne założenia projektu obejmują:

    -  przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym prawa do legalnego przerywania ciąży do końca 12. tygodnia,
    - wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej w taki sposób, aby była ona dostosowana do wieku oraz etapu rozwoju uczniów,
    - zapewnienie łatwego i darmowego dostępu do antykoncepcji,
    - przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty,
    - uregulowanie stosowania klauzuli sumienia przez lekarzy ginekologów.

Projekt zakłada, że kobieta ma prawo do usunięcia ciąży do 12 tygodnia. Po 12 tygodniu przerwanie ciąży musi być związane z zagrożeniem życia matki, nieuleczalnym, nieodwracalnym uszkodzeniem płodu lub gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie powstania ciąży w wyniku czynu karalnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE