Reklama

Czas prac polowych - policja apeluje o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Czas prac polowych - policja apeluje o ostrożność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z rozpoczęciem prac polowych policjanci apelują o ostrożność nie tylko podczas prac polowych, ale również podczas wszystkich czynności związanych z przygotowaniem do nich.

W związku z rozpoczęciem prac polowych policjanci apelują o ostrożność nie tylko podczas prac polowych, ale również podczas wszystkich czynności związanych z przygotowaniem do nich.

Każda osoba związana z pracami polowymi powinna zachować ostrożność przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych. Dotyczy to również takiego zabezpieczenia ich przed nieletnimi, aby nie doszło do żadnego nieszczęścia. 
Maszyny rolnicze powinny być obsługiwane przez osoby z doświadczeniem, które potrafią zachować rozsądek i wszelkie niezbędne środki ostrożności, pamiętają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa również podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. 
Od wiosny do jesieni prowadzone są wzmożone prace związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Właśnie w tym czasie istnieje szczególne zagrożenie wypadkami podczas prac polowych, do których zwykle dochodzi z powodu nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wystarczy chwila nieuwagi, zmęczenie czy zbyt rutynowe podchodzenie do obowiązków, by doszło do tragedii.

O tym należy pamiętać:
? nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych
? nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych
? nie pozostawiajmy niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka
? w obejściu powinno być wydzielone miejsce, w którym dzieci mogłyby się bawić. Miejsce to winno być odgrodzone wysoką siatką od części roboczej podwórka, po którym chodzą zwierzęta i poruszają się maszyny rolnicze
? nie pozwólmy dziecku przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny rolniczej
? nie prośmy dzieci o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi takimi jak pestycydy, nawozy, paliwa, rozpuszczalniki, smary czy smoły
? każdorazowe uruchomienie kombajnu czy ciągnika poprzedź sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnij się czy w sąsiedztwie pracującej maszyny nie przebywają osoby nieuprawnione, np. bawiące się dzieci!
? nie każdy, zwłaszcza osoby starsze i dzieci, powinien pracować na wysokości, np. na przyczepie przy załadunku, przy układaniu słomy na stogach i na poddaszach!
? nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach
? w stanie nietrzeźwym nie podejmuj żadnej pracy; nie pozwalaj też, by inni to czynili!
? nie pozwalajmy dziecku na obsługę ciągników i maszyn rolniczych!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE