Reklama

Cztery wypadki w jeden weekend

Opublikowano:
Autor:

Cztery wypadki w jeden weekend - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się ostatni wakacyjny weekend. Na terenie powiatu gostynińskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, w których zostały ranne trzy osoby.

Zakończył się ostatni wakacyjny weekend. Na terenie powiatu gostynińskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, w których zostały ranne trzy osoby.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 13 w Helenowie Lucieńskim. Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierujący motocyklem, 32-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego stracił panowanie nad motocyklem, zjechał z jezdni i wywrócił się do rowu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Drugie zdarzenie miało miejsce tego samego dnia na ulicy 18-go Stycznia w Gostyninie. Około godziny 17 kierująca pojazdem marki Volkswagen Passat 29-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego podczas włączanie się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu skuterem 21-letniemu mieszkańcowi Gostynina, czym doprowadziła do zderzenia pojazdów. Kierujący skuterem i jego 11-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W sobotę doszło do kolejnego wypadku, który miał miejsce około godziny 9:45 w Gostyninie na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Legionów Polskich. Gostynińscy policjanci ustalili, że przejeżdżający przez skrzyżowanie ul. Legionów Polskich pojazd ciężarowy marki Volvo, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego uderzył w jadącego ulicą Kościuszki kierującego motocyklem 30-letniego mieszkańca Łodzi. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, lecz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W toku dalszych czynności policjanci będą ustalać dokładne okoliczności zdarzenia.

Dwie godziny później policjanci zostali wezwani do kojnej kolizji, tym razem w Lucieniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w pojazd marki Jeep, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego uderzył kierujący motorowerem 33-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Kierujący Jeepem skręcał do posesji i nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście, który rozpoczął już manewr wyprzedzania. Trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Na całe szczęście nikt nie doznał obrażeń.

 

W ciągu ubiegłego weekedu gostynińscy policjanci czuwali również nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu, a także osób przejeżdżających przez nasz teren. W trakcie działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przez podróżujących dozwolonej prędkości, stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi przeprowadzili 79 kontroli drogowych i nałożyli na kierujących 65 mandatów karnych (w tym 47 za przekroczenie dozwolonej prędkości). Podczas działań policjanci przeprowadzili 256 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE