Reklama

Czujesz się bezpieczny? Jeśli nie, zgłoś to policji

Opublikowano:
Autor:

Czujesz się bezpieczny? Jeśli nie, zgłoś to policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz poprawić bezpieczeństwo na swoim osiedlu? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która od wczoraj jest dostępna na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz poprawić bezpieczeństwo na swoim osiedlu? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, która od wczoraj jest dostępna na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Od wczoraj mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą przekazywać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa, które należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa swoim zasięgiem ostatecznie obejmie cały kraj. Mapa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

1) informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,

2) informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
- bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
- w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,

3) informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Aby zgłosić zagrożenie, należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do odpowiednich policjantów. Zebrane informacje pozwolą działać funkcjonariuszom tak, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE