Reklama

Czujność kierowcy zapobiegła tragedii

Opublikowano:
Autor:

Czujność kierowcy zapobiegła tragedii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny kierowca wykazał się totalnym brakiem wyobraźni, decydując się na jazdę po pijaku. Zagrożeniu, jakie stwarzał na drodze, przeciwstawił się inny uczestnik ruchu drogowego, który niezwłocznie zaalarmował odpowiednie służby.

Kolejny kierowca wykazał się totalnym brakiem wyobraźni, decydując się na jazdę po pijaku. Zagrożeniu, jakie stwarzał na drodze, przeciwstawił się inny uczestnik ruchu drogowego, który niezwłocznie zaalarmował odpowiednie służby.

Nie lada odwagą wykazał się 33-letni mieszkaniec Kutna, który jadąc wczoraj w kierunku Szczawina Kościelnego zauważył niebezpieczny tor jazdy kierowcy volkswagena, co jednoznacznie wskazywało na stan nietrzeźwości. Mężczyzna bezzwłocznie powiadomił dyżurującego policjanta z gostynińskiej komendy, umożliwiając tym samym szybką reakcję. Po przybyciu na miejsce, patrol zastał zarówno 33-latka zgłaszającego zagrożenie, jak i 59-letniego kierowcę, któremu kutnianin udaremnił dalszą ucieczkę. Jego przypuszczenia potwierdziły się, gdyż po zbadaniu alkomatem okazało się, że 59-latek ma we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Pijany kierowca zostanie również pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Obywatelska postawa, jakiej dowiódł mieszkaniec Kutna zasługuje na pochwałę, ale powinna być również przykładem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego będących świadkami niebezpiecznych zachowań na drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE