Reklama

Czy Agnieszka Korajczyk-Szyperska zostanie wyróżniona przez starostwo?

Opublikowano:
Autor:

Czy Agnieszka Korajczyk-Szyperska zostanie wyróżniona przez starostwo? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego starostwo chce wyróżnić wszystkich radnych powiatowych, o co zawnioskowało już do urzędu marszałkowskiego. W międzyczasie do powiatu wpłynął jednak wniosek przewodniczącego rady miasta Andrzeja Robackiego o dodatkowe uhonorowanie radnej Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego starostwo chce wyróżnić wszystkich radnych powiatowych, o co zawnioskowało już do urzędu marszałkowskiego. W międzyczasie do powiatu wpłynął jednak wniosek przewodniczącego rady miasta Andrzeja Robackiego o dodatkowe uhonorowanie radnej Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej.

Jak czytamy w piśmie: "W związku z tym, że w maju obchodzimy Dzień Samorządowca zwracam się do Pana Starosty o rozważenie uhonorowania z tej okazji radnej, która w samorządzie gostynińskim - miejskim i powiatowym przepracowała 15 lat (...)". Robacki motywuje swą prośbę faktem, iż Agnieszka Korajczyk-Szyperska od 2002 r. otrzymuje mandat zaufania od wyborców w każdym kolejnym głosowaniu, oraz podkreśla, że ilość jej pracy na rzecz mieszkańców miasta i powiatu "jest ogromna".

- Decyzję w tej sprawie podejmiemy w przyszłym tygodniu - mówi wicestarosta gostyniński Jan Krzewicki. - Natomiast mogę od razu powiedzieć, że jeśli będzie ona pozytywna, to należy się spodziewać tylko wyróżnienia od naszego starostwa, a nie osobnego od pana marszałka, oraz że nie nie przewidujemy w związku z tym żadnych gratyfikacji finansowych - to samo dotyczy zresztą także pozostałych radnych. Cały czas czekamy na informację zwrotną w sprawie naszej petycji, więc nadal nie wiemy, czy otrzymają oni jakieś pamiątkowe dyplomy, medale czy listy gratulacyjne, o ile w ogóle je dostaną.

Mimo że Dzień Samorządu Terytorialnego przypada 27 maja, to uroczystości w starostwie zaplanowano na 2 czerwca.

- Do samego końca nie było wiadomo, czy będziemy w ogóle świętować z tej okazji – decyzja w tej sprawie zapadła dopiero w poniedziałek. Spotkanie nie będzie finansowane ze środków publicznych i ciągle nie jest pewne, czy ewentualne wyróżnienia zostaną wręczone właśnie wtedy czy może na najbliższej sesji rady powiatu - kończy Krzewicki.

Dzień Samorządu Terytorialnego w Polsce wprowadził sejm uchwałą z 2000 r. Upamiętnia on pierwsze wybory samorządowe, które odbyły się dokładnie 27 maja 1990 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE