Reklama

Czy pompy ciepła staną się przyszłością w instalacjach grzewczych?

Opublikowano:
Autor:

Czy pompy ciepła staną się przyszłością w instalacjach grzewczych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Nie bez powodu, są to bowiem wysokiej jakości urządzenia, wykorzystywane do ogrzania domów, mieszkań, etc. Wciąż jednak, osoby zainteresowane bardzo często zadają pytanie: czy pompy ciepła staną się przyszłością w instalacjach grzewczych?

Pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Nie bez powodu, są to bowiem wysokiej jakości urządzenia, wykorzystywane do ogrzania domów, mieszkań, etc. Wciąż jednak, osoby zainteresowane bardzo często zadają pytanie: czy pompy ciepła staną się przyszłością w instalacjach grzewczych?

Zalety pomp ciepła

W kontekście tego czy pompy ciepła staną się przyszłością instalacji grzewczych? Należy najpierw zwrócić uwagę na to, dlaczego są one tak popularne. Innymi słowy, na najważniejsze zalety tych urządzeń. Należy do nich zaliczyć między innymi to, że:

 • Pompy ciepła są znacznie bezpieczniejsze niż systemy oparte na klasycznym spalaniu drewna czy węgla;

 • Są tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i gazowe;

 • System zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma wydajny współczynnik konwersji energii na ciepła;

 • Mniej konserwacji instalacji grzewczych niż w przypadku systemów ogrzewania spalinowego;

 • Pompa ciepła może zapewnić chłodzenie latem, skutecznie czyniąc go klimatyzatorem;

 • Mają bardzo długą żywotność do 50 lat. Dzięki temu jest to wyjątkowo stabilne i niezawodne źródło ciepła;

 • Ile kosztuje pompa ciepła?

  Jak widać pompy ciepła są niezwykle skutecznym narzędziem w kontekście ogrzewania domu, mieszkania, firmy, etc. Jednakże nurtującą kwestią może być to ile kosztuje instalacja grzewcza, które wykorzystuje w swoim systemie pompy ciepła.

  Pompy ciepła są dość drogie w instalacji, chociaż koszty będą się różnić dla każdego modelu pompy ciepła. Zwykły przedział cenowy za kompletną instalację wynosi około 60 000 PLN, biorąc przy tym pod uwagę, że koszty eksploatacji będą się różnić w zależności od gospodarstwa domowego, jego izolacji itd.

  Ogólnie rzecz biorąc, koszty zużycia w tym przypadku będą niższe niż w przypadku innych systemów, a główne różnice będą widoczne po przejściu z obecnej metody ogrzewania. Przejście na przykład z ogrzewania elektrycznego na ogrzewanie, które wykorzystuje pompy ciepła, to oszczędności rzędu 3000-5000 PLN rocznie. Jak widać, koszty instalacji systemu grzewczego tego typu są duże, jednak zwrócą się one relatywnie szybko. Poza tym jest to o wiele bezpiecznie i zdrowsze dla rodziny, mieszkającej w danym domostwie.

  Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas instalowania pompy ciepła jest upewnienie się, że instalacja zostanie wykonana prawidłowo. Instalator powinien również zostać, aby wyjaśnić, jak to działa, a także przedstawić idealne ustawienia dla konkretnego domu i lokalizacji. Dlatego też tak ważne jest to, żeby klient upewnił się, że korzysta z usług naprawdę profesjonalnego specjalisty, który wie co robi. Firmy, które specjalizują się w instalacjach grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła z pewnością oferuję usługi specjalistów, którzy mają doświadczenie w tym temacie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii w Internecie, aby dowiedzieć się, co poprzedni klienci, sądzą o usługach danego przedsiębiorstwa. W ten sposób zmniejsza się ryzyko, że praca zostanie źle wykonana.

  Pełną ofertę pomp ciepła znajdziesz na: https://www.kliwent.eu/oferta/3/Pompy-ciepla

   

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE