Reklama

Czy warto zainwestować w napęd do bramy?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto zainwestować w napęd do bramy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Elektryczna automatyka bramowa jest rozwiązaniem, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło symbol prestiżu oraz ekskluzywności.

Elektryczna automatyka bramowa jest rozwiązaniem, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło symbol prestiżu oraz ekskluzywności.

Obecnie owa forma staje się coraz bardziej popularna, a z tytułowych rozwiązań korzystają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych oraz posesji, a także gmachy publiczne oraz instytucje państwowe. Wbrew pozorom rozwiązanie to niesie ze sobą nie tylko zalety, ale również pewne wady.

Zalety napędów bramowych

Kluczowym argumentem świadczącym o zastosowaniu automatycznej bramy jest poprawienie komfortu życia. Napęd bramy sterowany jest zdalnie, przy zastosowaniu pilota, którego zasięg może wynosić od kilku do kilkudziesięciu metrów. Dzięki tego typu rozwiązaniu możemy w mgnieniu oka otworzyć oraz zamknąć bramę bez wychodzenia z samochodu, bądź domu. Jest to ważny atut zwłaszcza w przypadku chłodniejszych pór roku obfitujących w opady deszczu oraz śniegu. Ponadto ważną zaletą jest zwiększenie bezpieczeństwa – wnętrze auta możemy opuścić będąc już w zamkniętym garażu.

Elektryczna automatyka bram wciąż się rozwija korzystając ze zdobyczy nowych technologii. Jedną z nich jest zastosowanie fotokomórki, która blokuje bramę w momencie, gdy stanie coś na drodze jej skrzydeł – m.in. auto, które bez tego rozwiązania narażone jest na zniszczenie. Fotokomórki dają także możliwość zamknięcia bramy po ustalonym i wcześniej zaprogramowanym czasie. Ma to związek również ze wspomnianym bezpieczeństwem, bowiem zautomatyzowana brama efektywnie odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Tego typu bramę można otworzyć tylko przy zastosowaniu wspomnianego pilota – ręczne jej otworzenie wiąże się z usunięciem ręcznej blokady stanowiącej awaryjne odłączenie bramy. Sforsowanie tego rodzaju bram jest więc znacznie bardziej trudne, niż w przypadku bram tradycyjnych – ręcznych.

Żeby nie było zbyt kolorowo…

Jak wspominaliśmy na wstępie w przypadku zautomatyzowanych rozwiązań nie brakuje również wad. Największą z nich są duże koszta związane z ceną napędów oraz ich eksploatacją. Zakup i eksploatacja to jedno, a profesjonalny montaż to drugie, dlatego aby cieszyć się zwiększonym komfortem należy przygotować się na spore wydatki.

Kolejną wadą owego systemu jest powiązanie z energią elektryczną – w przypadku braku dostawy prądu brama przestanie działać, co wiąże się z usuwaniem blokady – proces ten jest czasochłonny i dość wymagający. Większość napędów wymaga także sezonowej konserwacji – zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy zalegający śnieg może zaburzyć funkcjonowanie napędu. Pomimo kilku wad automatyka bramowa zdaje się być dobrą inwestycją na długie lata, która zwiększy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

Sprzęt i akcesoria do automatyki bram znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/automatyka-do-bram-przesuwnych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE