Reklama

Czytelniczka alarmuje: wycinają drzewa przy ulicy Nowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Czytelniczka alarmuje: wycinają drzewa przy ulicy Nowej [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości – Nie wiem o co tu chodzi, ale jesionów żal – napisała do nas Czytelniczka, zaniepokojona tym, co działo się przy ulicy Nowej. O informacje w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gostynina.

– Nie wiem o co tu chodzi, ale jesionów żal – napisała do nas Czytelniczka, zaniepokojona tym, co działo się przy ulicy Nowej.  O informacje w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gostynina.

W Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa dowiedzieliśmy się, że wycinanie jesionów rosnących przy ulicy Nowej, tuz obok parkingu przy Kauflandzie, jest jednym z etapów przygotowania do planowanej tam inwestycji. 
W poniedziałek, 7 maja ścięte zostały trzy duże jesiony. Kolejne trzy duże drzewa tego gatunku oraz kilka małych ścinane będą we wtorek 8 maja. Tego dnia ruszyć ma również planowana tam inwestycja, na którą uzyskane zostały stosowne pozwolenia ze Starostwa Powiatowego w Gostyninie.

– Wszystkie rosnące przy ulicy Nowej drzewa są zdrowe i gdyby nie plany inwestycyjne, na pewno byśmy ich nie ruszali – poinformował nas Roman Pietrowicz z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina. – We wtorek rozpoczynamy remont ulicy Nowej, który zakłada poszerzenie istniejącej jezdni i budowę chodników po obu jej stronach. Po zakończeniu remontu w miejsce wyciętych jesionów nasadzone będą inne drzewa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE