reklama
reklama

Dark Room (tylko +18!), targi pracy, pikieta, spacer ratunkowy, Auto Fara, dni otwarte. Co się będzie działo w Płocku w najbliższych dniach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dark Room (tylko +18!), targi pracy, pikieta, spacer ratunkowy, Auto Fara, dni otwarte. Co się będzie działo w Płocku w najbliższych dniach? - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrzed nami kolejny kwietniowy weekend, w Płocku zaplanowano sporo ciekawych wydarzeń, nie tylko kulturalnych i sportowych. Wiele się będzie działo także w czwartek.
reklama

Może gdzieś się wybierzecie? Sprawdźcie nasze propozycje.

Co się będzie działo w Płocku w czwartek?

W czwartek w godz. 10:00 - 14:00 w Orlen Arenie odbędą się Płockie Targi Kariery i Aktywności Zawodowej. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają do Płocka targi, cieszące się w przeszłości sporym zainteresowaniem zarówno wśród poszukujących zatrudnienia, jak i pracodawców.

W czwartek o godz. 12:00 zaplanowano pikietę przy fabryce firmy Levi Strauss Poland w Płocku (ul. Banacha). Pracownicy, zwalniani z zamykanej fabryki firmy Levi Strauss Poland w Płocku walczą o godne odprawy. Nie są zadowoleni z propozycji pracodawcy, zapowiadają pikietę. Decyzja Amerykanów oznacza zwolnienie ok. 650 osób, niemal połowa z nich to płocczanie, ale są też osoby z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.

reklama

W czwartek o godz. 18:00 zaplanowano LiterAkcje z Jackiem Dehnelem wokół książki „Łabędzie” (sala POKiS, Jakubowskiego 10, wstęp wolny). Tym razem gościć będziemy pisarza Jacka Dehnela, autora książki Łabędzie. Podczas spotkania autor opowie o inspiracjach do napisania swojej pracy, procesie twórczym, trudnościach i radościach związanych z pisaniem. 

- Łabędzie to zaskakująca i porywająca książka. Brazylijscy dyplomaci przemycający tony złota, luksus bijący po oczach w peerelowskiej szarzyźnie, wielki proces i wieloletnie wyroki więzienia. Reportaż, saga rodzinna i historia niezwykłego serwisu. W Łabędziach Jacek Dehnel rozsadza wszelkie gatunkowe ograniczenia i szufladki - podkreślają organizatorzy. 

reklama

Od czwartku do niedzieli zaplanowano w mieście dużą imprezę w tenisie na wózkach - Płock Orlen Polish Open. Na kortach na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 3 zagrają zawodnicy z 18 krajów, w tym niemal cała polska czołówka, Stawką są m.in. punkty do rankingu światowego i kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu. 

Co się będzie działo w Płocku w piątek? 

W piątek o godz 15:00 na Drzwi Otwarte uczniów klas ósmych zaprasza Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. Stanisława Małachowskiego (ul. Małachowskiego 1).

- Z przyjemnością porozmawiamy z Wami o profilach klas, rozszerzeniach oraz dodatkowych zajęciach rozwijających potencjał młodego człowieka. Do zobaczenia! - zachęcają w Małachowiance.

reklama

W piątek o godz. 19:00 zaplanowano wernisaż III wystawy Muzeum Memów z Afterparty (piwnica NoveKino Przedwiośnie, Tumska 5a), wstęp wolny.

- Daj się wprowadzić w świat kultowych, specjalnie wyselekcjonowanych memów w świeżutkich kategoriach. Odkryj nowe zakątki Muzeum, zabaw się w kreatywnych przestrzeniach pełnych różnorodnych emocji i sprawdź na żywo reakcje znajomych na memy, które zwykle wysyłacie sobie na telefon - zachęcają organizatorzy.

Na gości czekają m.in.:
- Klasycznie: pokój klasyczny, renesansowy - jak zwał, tak zwał - memy-obrazy zamknięte w złotych ramach
- MeMory - tak, to na bazie tej gry sprzed wieków
- Strefa dla foliarzy - pokój po brzegi wypakowany srebrną folią, która z pewnością zablokuje sygnał 5G, a w dodatku jest bardzo “instagramable”
- Pokój AI - czy sztuczna inteligencja może stworzyć dobre memy? To się okaże.
- Dark Room, tylko +18
- Memy, które rządzą światem, a przynajmniej Polską plus autorski przegląd żartów obrazkowych, które na pewno wpłynęły na wyniki wyborów.
- Koty, które rządzą światem (i nami), a według amerykańskich naukowców codziennie w internecie pojawia się petabajt nowych memów z kotami.
- Memy o Płocku, bo każde szanujące się miasto ma żarty na swój temat i kreatywnych mieszkańców, którzy je wymyślają.

Co się będzie działo w Płocku w sobotę?

W sobotę w godz. 9:00 - 13:00 odbędzie się III turniej ORLEN Handball Mini Ligi. Na dwóch boiskach Zespołu Szkół nr 5 w Płocku rywalizują czwartoklasiści (rocznik 2013) z kilkunastu szkół z Płocka i okolicy, ale też z Warszawy i Włocławka.

W sobotę w godz. 14:00 - 19:00 na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 3 odbędzie się 11. Płocka Szybka Trójka, w tym mistrzostwa Płocka w biegu na 3 km, biegi dla dorosłych, młodzieży i dzieci, sztafeta rodzinna.

W sobotę o godz. 17:00 zaplanowano pierwszoligowy mecz piłki ręcznej kobiet MMKS Jutrzenka - KS Kościerzyna. Rywalki są na 4 miejscu w tabeli, a płocczanki - na szóstym, mają zaledwie 1 punkt straty! Zapowiadają się wielkie emocje, będą też konkursy dla kibiców! Zapraszamy do sali w SP nr 16 (ul. Piasta Kołodzieja 7), wstęp wolny!

W sobotę o godz. 18:00 w sali POKiS przy Jakubowskiego 10 odbędzie się "Gala Muzyki Świata – Od operetki po arcydzieła muzyki estradowej". 
Zaprezentuje się Wędrowny Teatr Muzyczny Maggie Tunkiewicz – Zakrzewskiej. Wystąpią: Barbara Gutaj-Monowid – sopran, Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska – sopran, Leszek Świdziński – tenor, Maciej Klociński – tenor, Zespół Kameralny VARSOVIA NOVA pod dyrekcją Maestro Krzysztofa Jaszczaka.

- Czekają na Państwa emocje i prawdziwe wzruszenia, które wiążą się z najpiękniejszym wspomnieniem wysokiej sztuki operetkowej i estradowej w najlepszym wydaniu – rodem z programów i festiwali prowadzonych przez Bogusława Kaczyńskiego, rodem z koncertów wiedeńskich, światowych musicali oraz przedwojennego kina - wyliczają organizatorzy.

Operetkowe arie i duety, czardasze, walce czy tanga dwudziestolecia międzywojennego przeniosą widzów w czasie do krainy miłości, dobra i piękna. W programie najpiękniejsze melodie świata i arcydzieła muzyki estradowej (Memory, Time to say goodbye czy Brunetki, blondynki).

Co się będzie działo w Płocku w niedzielę?

W niedzielę o godz. 11:00 rozpocznie się Spacer Ratunkowy po ZPK Jaru Rzeki Brzeźnicy. To wydarzenie m.in. Komitetu Ratunkowego Jaru Małej Rosicy i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Płock.

Brzeźnica to prawy dopływ Wisły, ma tylko 17 km, płynie głębokim jarem. Jest to największy z płockich wąwozów, porośnięty lasem z fragmentami starodrzewu. Zamieszkują go liczne gatunki ptaków. Po jego zboczu sączą się miniaturowe strumyczki. Na porzuconych niekoszonych łąkach rośnie dzięgiel, podbiał, wrotycz, powój, bylica piołun, groszek pachnący, wyka ptasia, nostrzyk biały w zwartej murawie kostrzewy olbrzymiej. Ma się wrażenie, że jest się w górach, a nie na nizinie mazowieckiej. Występuje tu aż 27 gatunków ssaków. 

20 lat temu płoccy radni postanowili utworzyć tam zespół przyrodniczo-krajobrazowy, obecnie obszar chroniony to 150 ha.

- Co pewien czas pojawią się pomysły na „zagospodarowanie”, „udostępnienie” lub „odczarowanie” Jaru Rzeki Brzeźnicy. Zawsze jest to pomysł na ingerencję w naturę, mniej lub bardziej niebezpieczny. Ostatni, utworzenie tzw. Singeltracka dla ekstremalnej jazdy na rowerze to pomysł na zmniejszenie aż o 1/3 ochrony dzikiej przyrody, czyli „wykrojenie” 50 ha (ze 150 ha) na Park Miejski. Naszym zdaniem to bardzo zły pomysł, a spacer ma pokazać, co możemy stracić - podkreślają organizatorzy.

W niedzielę duszpasterze płockiej Fary zapraszają miłośników jednośladów i pojazdów mechanicznych na Auto-Farę - uroczyste otwarcie sezonu automobilowego. Hasło: „Prowadź nas – Auto Fara 2024”. O godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji automobilistów i tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. 

Po mszy św., na placu wokół kościoła zostaną poświęcone motocykle, a przed bramą - auta. Podczas święcenia będą zbierane datki na wakacyjne wyjazdy harcerzy. Pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając ul. Małachowskiego w kierunku Fary oraz od ul. Piekarskiej.

W niedzielę o godz. 17:00 Muzeum Mazowieckie (ul. Kolegialnej 6) zaprasza na Brass Riders w muzeum! – koncert polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Kwartetu Blaszanego Brass Riders w składzie: Tomasz Stolarczyk – puzon, Andrzej Tkaczyk – puzon, Tomasz Gajewski – puzon oraz Jarosław Jastrzębski – tuba.

- Wyjątkową wartością grupy są autorskie aranżacje Tomasza Stolarczyka. Dzięki nim kwartet z powodzeniem odnajduje się w różnorodnym repertuarze. W 2022 r. powstał projekt „Polska muzyka filmowa w aranżacji na kwartet blaszany”. Kreatywność, zaangażowanie, artystyczna dojrzałość muzyków kwartetu oraz jego nietypowy skład zapewniają odbiorcom wyjątkowe wrażenia - zachęcają organizatorzy.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama