Reklama

Długi weekend tuż tuż. Policję czeka wiele pracy

Opublikowano:
Autor:

Długi weekend tuż tuż. Policję czeka wiele pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Długi majowy weekend, który dla wielu osób rozpocznie się już w sobotę 28 kwietnia będzie dla gostynińskich policjantów czasem wytężonej pracy.

Długi majowy weekend, który dla wielu osób rozpocznie się już w sobotę 28 kwietnia będzie dla gostynińskich policjantów czasem wytężonej pracy. 

Część mieszkańców powiatu gostynińskiego wyjedzie do miejscowości wypoczynkowych położonych w różnych zakątkach kraju. Policjanci przypominają o dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego samochodów przed wyruszeniem w drogę. Zalecają jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu chociażby drobnej ilości alkoholu.

– Działania policji będą adekwatne do występujących zagrożeń, ale z drugiej strony będą przede wszystkim ukierunkowane na niesienie daleko idącej pomocy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celu – mówi Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji z Gostyninie. – Będziemy czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu kierowców i pieszych. Liczne kontrole będą na drogach mają jeden cel: by wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami, bezpiecznie, cało i zdrowo.

Osoby wyjeżdżające na kilka dni, powinny pamiętać o właściwym zabezpieczeniu domu lub mieszkania – dokładnym zamknięciu wszystkich okien i drzwi, garażu i piwnicy, a także pomieszczeń gospodarczych. Wskazane jest też zakręcenie zaworów gazu i wody. Nie należy zostawiać w domu gotówki i biżuterii.

– Podczas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem w miejscach publicznych, takich jak ulice, place i parki zabronione jest spożywanie alkoholu, chyba, że są tam miejsca wyznaczone do jego spożycia, np. ogródki restauracyjne – apeluje Dorota Słomkowska. – Wypoczywając nad wodą zachowajmy szczególną ostrożność, by uniknąć nieplanowanej kąpieli, która przy obecnej temperaturze wody może być bardzo niebezpieczna. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE