Reklama

Do trzech razy sztuka. Ul. Nowa doczeka się remontu

Opublikowano:
Autor:

Do trzech razy sztuka. Ul. Nowa doczeka się remontu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele wskazuje na to, że modernizacja ul. Nowej dojdzie do skutku. Po wcześniejszych perturbacjach i nieporozumieniach na linii rada - burmistrz, sprawa wreszcie nabiera tempa. Radni zwiększyli kwotę na realizację zadania, zabezpieczając w budżecie środki w wysokości 890 tys. zł. Tym samym możliwe było ogłoszenie trzeciego już przetargu na modernizację ulicy.

Wiele wskazuje na to, że modernizacja ul. Nowej dojdzie do skutku. Po wcześniejszych perturbacjach i nieporozumieniach na linii rada - burmistrz, sprawa wreszcie nabiera tempa. Radni zwiększyli kwotę na realizację zadania, zabezpieczając w budżecie środki w wysokości 890 tys. zł. Tym samym możliwe było ogłoszenie trzeciego już przetargu na modernizację ulicy. 

Projekt budżetu na rok 2018, przedłożony Radzie przez Pawła Kalinowskiego, zakładał zabezpieczenie na modernizację ul. Nowej kwoty 909 tys. zł. Rajcy zdecydowali jednak obciąć środki o ponad połowę - do 460 tys. zł. W efekcie, oferty przetargowe, które wpływały do magistratu, kończyły się wynikiem negatywnym, gdyż znacznie przekraczały (o ponad 400 tys. zł) wartość przeznaczonych na ten cel funduszy. Miasto ubiegało się jeszcze o dofinansowanie inwestycji ze środków Wojewody Mazowieckiego, lecz wniosek uzyskał niewystarczającą ilość punktów.

Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Robacki wyjaśniał, iż rajcy byli przekonani, że miasto uzyska dofinansowanie na modernizację, więc połowę pierwotnie zabezpieczonej kwoty przenieśli na inne inwestycje. 

W trakcie piątkowej sesji Rady Miejskiej, rajcy zagłosowali za zwiększeniem kwoty na modernizację do 890 tys. zł. Miasto ogłosiło kolejny przetarg na realizację tego zadania.

- Ubolewam, że dopiero teraz Radni doszli do słusznych wniosków, o które apelowałem od początku uchwalania budżetu, ponieważ inwestycja mogłaby być już realizowana, ale jak to mówią „lepiej późno, niż wcale”. Mam nadzieję, że tym razem się uda i przetarg zakończy się podpisaniem umowy - komentuje sprawę burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE