Reklama

Dobre, bo z Gostynina!

Opublikowano:
Autor:

Dobre, bo z Gostynina! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek w Miejskim Centrum Handlowym Stara Betoniarnia odbył się Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych.

W piątek w Miejskim Centrum Handlowym Stara Betoniarnia odbył się Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację Gostynińskie Centrum Rozwoju oraz MCH Stara Betoniarnia. Patronat honorowy objął starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski.

 

Piotr Syska zaprezentował projekt pn. „Wielokulturowy Gostynin”. Opowiedział również o swoim osobistym projekcie o nazwie "Bliskie spotkania z...", w ramach którego odbyło się już kilka spotkań m.in. z Ugandą, Ghaną, Biesłanem, Syberią.
 Robert Górski w imieniu grupy nieformalnej Gostynińskiego Ataku Fotograficzno – Artystycznego  opowiedział o artystycznych przedsięwzięciach podejmowanych przez GAFĘ.
 Joanna Banach prezentowała zakres działalności Fundacji na Rzecz Rodziny i Dziecka FriDa.  Fundacja zajmuje się wsparciem rodziny i systemu pieczy zastępczej, jej przedmiotem działalności jest także pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji.

Na evencie nie zabrakło również gostynińskiej młodzieży. Stowarzyszenie YETI reprezentowali: Katarzyna Balcerzak, Daria Wasiak, Dominik Robacki i Sławomir Czajkowski. Stowarzyszenie YETI to organizacja mająca na celu aktywizację lokalnej młodzieży,
Pojawili się także przedstawiciele pierwszej gostynińskiej Spółdzielni Socjalnej „Różni, ale równi”. Prezes Spółdzielni – Dorota Augustyniak zaprezentowała zakres usług wykonywanych przez spółdzielnię – m.in. usług porządkowych (w domach, ogrodach, na działkach), usług sprzątania, usług opieki nad nagrobkami, usług dla osób starszych (pomocy w przygotowaniu posiłków, robieniu zakupów, sprzątania w domu).
Przy prezentacji spółdzielni socjalnej nie mogło zabraknąć informacji o Stowarzyszeniu Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego z Płocka.
 W evencie wzięli także udział goście z Płocka z Instytutu Działań Obywatelskich. W ich imieniu Monika Maron przedstawiła założenia projektu  pn. Program Szkolenia Kadr „Generator Kultury”.
Monika Maciejewska opowiedziała o powstaniu i pierwszych inicjatywach Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Handball Team Skrwa Gostynin.
 Towarzystwo Miłośników Ziemi Gostynińskiej, reprezentowane przez Katarzynę Leśniewską i Andrzeja Ziółkowskiego przedstawiło rys historyczny Towarzystwa oraz zrealizowane i planowane inicjatywy.
 Na evencie pojawiła się też Elżbieta Tomczak, która zaprezentowała zakres działalności Latino Cafe obejmujący szereg zajęć ruchowych i tanecznych.
 Ciekawą działalność skierowaną do młodzieży prowadzi Fundacja „Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne”. W imieniu fundacji Krzysztof Gontarek opowiedział o zrealizowanych przedsięwzięciach z zakresu promocji przedsiębiorczości i działania startupów.
Football Academy Gostynin zaprasza najmłodszych, którzy marzą o piłkarskiej karierze i chcieliby spróbować swoich sił w profesjonalnym klubie piłkarskim.  Szkółka piłkarska z powodzeniem prowadzona przez Marcina Mofinę ma już 5 lat i pięknie z roku na rok się rozwija, zdobywając trofea sportowe i coraz szersze grono młodych piłkarzy.
Ewa Chodorowska przedstawiła informacje nt. Stowarzyszenia  Kobiet Gminy Szczawin Kościelny. Jest to jedyna (poza OSP) organizacja pozarządowa na terenie gminy.
Pokazując potencjał społeczny naszego regionu gostynińskiego nie sposób nie wspomnieć o Gostynińskim Ruchu Społecznym Na Rzecz Zwierząt Animal G(h)ost.
W imieniu Fundacji Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości Mariola Józwiak-Węclewska opowiedziała o inicjatywach, jakie udało się do tej pory zrealizować. Były to akcje charytatywne (m.in. licytacje podczas eventu promującego projekty z Budżetu Obywatelskiego dla Amelki Borkowskiej, Koncert Kolęd dla Piotrusia Markowskiego, „Zajączek dla Amelki”), szkolenia dla przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Podczas piątkowego eventu dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez Fundację FriDa i Fundację GCR.

Prezentacje organizacji pozarządowych i podejmowanych przez mieszkańców Powiatu Gostynińskiego inicjatyw potwierdzają jednoznacznie, że Gostynin ma ogromny potencjał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE