Reklama

Dramat przebrany za komedię w gostynińskim MCK-u

Opublikowano:
Autor:

Dramat przebrany za komedię w gostynińskim MCK-u - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy chcą pozbyć się własnej matki. Spektakl, w którym występują Piotr Polk i Piotr Szwedes obejrzeć można w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie w sobotę 12 maja 2018 roku.

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy chcą pozbyć się własnej matki. Spektakl, w którym występują Piotr Polk i Piotr Szwedes obejrzeć można w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie w sobotę 12 maja 2018 roku.

Spektakl, którego autorami są Hiszpanie Jordi Sanchez i Pep Anton Gomez (przełożył go Rubi Birden) opowiada o dwóch przyrodnich braciach, którzy nie mogą realizować swoich marzeń i życiowych planów, bo na drodze do tego staje im własna matka. Atutem przedstawienia są zabawne, błyskotliwe dialogi, świetnie nakreślone postaci, wielopiętrowe kłamstwa, zwroty akcji i masa humoru.
Bohaterowie sztuki – Karol i Jan – początkowo wydają nam się ponurymi, mało przyjemnymi typami. Jeden z nich zamierza uciec, bo nie ma ochoty opiekować się częściowo sparaliżowaną rodzicielką. Drugi z nich nie ukrywa, że tym, na czym zależy mu najbardziej, jest spadek. Z czasem okazuje się, że starsza pani ma wiele mrocznych tajemnic. Okazuje się, że była (i wciąż jest) okropnym potworem. Wprawdzie matka Karola i Jana ani razu nie pokazuje się na scenie, jednak natarczywy dzwonek tak mocno sygnalizuje jej obecność, że doskonale dzięki niemu znajdujemy sobie sprawę z jej wszechobecności tyranizującej całe otoczenie.
To dramat przebrany za komedię – tak o „Pół na pół” napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych. Chociaż spektakl w swej formie zbliżony jet mocno do farsy, nie brakuje w nim problemów bardzo dużego kalibru. Tekst przetłumaczony został między innymi na język portugalski i angielski. W marcu 2014 roku sztuka miała swoją premierę w Nowym Jorku. Hiszpańskojęzyczną wersję „Pół na pół” obejrzało już ponad pół miliona widzów.
Bilety na polską wersję spektaklu „Pół na pół”, który obejrzeć będzie można w Miejskim Centrum Kultury w sobotę 12 maja o godzinie 19.00, dostępne są w kasie kina Siemowit i na kupbilecik.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE