Reklama

Reklama

Druga szansa maturzystów. Ilu absolwentów przystąpi do jutrzejszego egzaminu poprawkowego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Druga szansa maturzystów. Ilu absolwentów przystąpi do jutrzejszego egzaminu poprawkowego? - Zdjęcie główne

Maturę w pierwszym terminie zdało 74,5% tegorocznych absolwentów | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed szansą poprawy oblanego egzaminu dojrzałości staną jutro (24 sierpnia) tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, do poprawki przystąpi ma 63 976 osób.

Reklama

Maturę w pierwszym terminie zdało 74,5% tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, 17,7% ma prawo do poprawki w sierpniu, 7,8% musi czekać do nastepnego roku. Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 81%, natomiast w przypadku techników jest to 64%.  Język polski zdało 93% abiturientów, matematykę 79%, a angielski 94%. 

Średni wynik uzyskany przez maturzystów z egzaminu pisemnego z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym to 55% możliwych do uzyskania punktów, z matematyki 56%, a z języka angielskiego – 76%.

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi w naszym województwie do egzaminów  przystąpiło 17 027 osób. Maturę zdało 12 388 zdających (72,8%), na egzamin poprawkowy może liczyć nieco ponad 3 tysiące osób (18,1%), a na poprawę w przyszłym roku około 1500 (9,2%). O tym jak z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie kutnowskich szkół, pisaliśmy W TYM MIEJSCU

Egzaminy poprawkowe rozpoczną się 24 sierpnia o godzinie 9.00. 

Z danych CKE wynika, że najwięcej zdających - ponad 50,7 tys. - zadeklarowało chęć przystąpienia do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki. Do poprawkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego ma przystąpić ponad 7,5 tys. abiturientów, a w przypadku egzaminów pisemnych z języków obcych najwięcej poprawek - 5,1 tys. - abiturienci zdawać będą z języka angielskiego.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy