Reklama

Dwa pożary sadzy w kominie. Strażacy szybko ruszyli z pomocą

Opublikowano:
Autor:

Dwa pożary sadzy w kominie. Strażacy szybko ruszyli z pomocą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni weekend na terenie powiatu gostynińskiego doszło do dwóch pożarów sadzy w kominie. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, nie doszło do poważniejszego nieszczęścia.

W ostatni weekend na terenie powiatu gostynińskiego doszło do dwóch pożarów sadzy w kominie. Dzięki szybkiej interwencji strażaków, nie doszło do poważniejszego nieszczęścia.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w ubiegły piątek w Sannikach. W jednym z domów doszło do pożaru sadzy w kominie. Z ogniem walczyli strażacy z OSP Sanniki, którzy zabezpieczyli teren oraz ugasili sadzę w kominie. Dzień później w miejscowości Halinów (gmina Gostynin) doszło do podobnego zdarzenia, w jednym z tamtejszych domów również zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pojawili się strażacy z JRG Gostynin, którzy szybko stwierdzili, iż w kominie doszło do pożaru sadzy, a następnie zabezpieczyli teren i ugasili pożar.

Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. Podstawowym i najważniejszym błędem jest brak czyszczenia przewodów dymowych. Do osadzenia się sadzy może dojść przez palenie w piecu śmieciami lub mokrym drewnem. Należy pamiętać, aby jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, jak również w trakcie należy rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE