Reklama

Dwóch pijanych kierowców i ranny motorowerzysta bez "prawka"

Opublikowano:
Autor:

Dwóch pijanych kierowców i ranny motorowerzysta bez "prawka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami cztery dni świąteczne, po których przyszedł czas na podsumowanie - również wydarzeń, które miały miejsce na drogach naszego powiatu. Policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. "Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2018". Niestety, nie obyło się bez wypadków piratów drogowych i kierowców, którzy wsiedli za kółko na podwójnym gazie oraz.

Za nami cztery dni świąteczne, po których przyszedł czas na podsumowanie - również wydarzeń, które miały miejsce na drogach naszego powiatu. Policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. "Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2018". Niestety, nie obyło się bez piratów drogowych, wypadków i kierowców, którzy wsiedli za kółko na podwójnym gazie. 

Policyjne działania rozpoczęły się w piątek i potrwały do poniedziałku. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. 

30 marca około godz. 12:30 dzięki obywatelskiej postawie 25-letniego mieszkańca Gostynina z naszych dróg został wyeliminowany nietrzeźwy kierujący. Szybkie zaalarmowanie służb pozwoliło funkcjonariuszom na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego VW na terenie miasta. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego gostynianina wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. 

Następnie, 31 marca około godz. 02:10 na terenie miasta policjanci podjęli kontrolę drogową wobec kierującego audi, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 23-letniego mieszkańca gminy Gostynin. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 

2 kwietnia około godz. 10:50 w Gostyninie doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został 25-letni mieszkaniec Gostynina. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni motorowerzysta w trakcie manewru wyprzedzania pojazdu uderzył w bok skręcającego opla, którym kierował 80-latek z gminy Gostynin. Motorowerzysta z obrażeniami głowy został odwieziony do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj kierujący byli trzeźwi, ale 25-latek posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą gostynińscy policjanci. 

Ponadto, 1 kwietnia policjanci zatrzymali 52-letnią mieszkankę Gąbina, która w Lisicy osobowym nissanem przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy, a właściwy starosta wyda decyzję o utracie uprawnień na okres 3 miesięcy. 
Apelujemy!!! Bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od postaw samych użytkowników dróg. Stosujmy się do obowiązujących przepisów i reagujmy na każde niewłaściwe zachowania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE