Reklama

Dybanka coraz piękniejsza!

Opublikowano:
Autor:

Dybanka coraz piękniejsza! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku tygodnia ruszył pierwszy etap prac związanych z projektem w ramach Akcji „Reaktywacja Dybanka”. Pomysłodawcy projektu tj. Katarzyna Balcerzak, Małgorzata Zielińska oraz Dominik Robacki przy udziale pracowników Urzędu Miasta wykonali już pierwsze prace polegające na ukwieceniu trójkąta przed wejściem do rezerwatu Dybanka. Została nawieziona żyzna ziemia, gdzie zgodnie z koncepcją posadzono różne gatunki roślin. Dziś ta część Dybanki nabrała uroku i budzi zainteresowanie naszych mieszkańców.

Na początku tygodnia ruszył pierwszy etap prac związanych z projektem w ramach Akcji ?Reaktywacja Dybanka?. Pomysłodawcy projektu tj. Katarzyna Balcerzak, Małgorzata Zielińska oraz Dominik Robacki przy udziale pracowników Urzędu Miasta wykonali już pierwsze prace polegające na ukwieceniu trójkąta przed wejściem do rezerwatu Dybanka. Została nawieziona żyzna ziemia, gdzie zgodnie z koncepcją posadzono różne gatunki roślin. Dziś ta część Dybanki nabrała uroku i budzi zainteresowanie naszych mieszkańców.

Do akcji włączyli się również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zapewnili stały i łatwy dostęp do wody, jak również zaangażowali się przy kopaniu dołków pod nowe nasadzenia. Wszystkie prace wykonano sprawnie i zgodnie z planem.

Już od przyszłego tygodnia prace przeniosą się na teren plaży Dybanka, stanowiący drugi etap projektu. Po wyrównaniu terenu, plaża zyska dodatkową warstwę piasku. Przygotowane będzie również podłoże niezbędne dla boiska do siatkówki, natomiast pozostały teren plaży wzbogaci się o elementy małej architekturę tj. drewniana altana, ławki, stoły piknikowe, kosze na śmieci, a nawet kładki wędkarskie.

Ostatnim etapem projektu jest utworzenie szlaku turystyczno-edukacyjnego, który zyskał aprobatę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. Szlak będzie prowadził do wzniesienia "Łyska", najwyższego punktu Gostynina. Na trasie ustawione zostaną ławki i kosze oraz tablice informacyjne o walorach przyrodniczych i historii Dybanki.

Przypominamy, że akcja pod hasłem „Dybanka Reaktywacja” zapoczątkowana została w 2015r. kiedy to doszło do porozumienia między Stowarzyszeniem YETI, a Urzędem Miasta Gostynina dot. współpracy ws. rewitalizacji Dybanki, zaś w roku 2016 r Stowarzyszenie złożyło wniosek o sfinansowanie 2 etapów projektu w ramach konkursu NFOŚiGW, jak również wniosek o utworzenie szlaku turystyczno-edukacyjnego na terenie rezerwatu z funduszy Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE