Reklama

Dybanka reaktywowana!

Opublikowano:
Autor:

Dybanka reaktywowana! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stało się! Starania przyniosły efekty i po dwuletnich przygotowaniach akcja Reaktywacja Dybanki zakończyła się sukcesem. W sobotnie popołudnie odbyło się oficjalne otwarcie zrewitalizowanego rezerwatu. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa mieszkańców oraz przedstawiciele władz miasta. Nie zabrakło licznych atrakcji, również dla najmłodszych.

Stało się! Starania przyniosły efekty i po dwuletnich przygotowaniach akcja Reaktywacja Dybanki zakończyła się sukcesem. W sobotnie popołudnie odbyło się oficjalne otwarcie zrewitalizowanego rezerwatu. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa mieszkańców oraz przedstawiciele władz miasta. Nie zabrakło licznych atrakcji, również dla najmłodszych.

Jeszcze rano w dniu otwarcia organizatorzy dokonywali końcowych prac na tym terenie. Jednym z ostatnich, a jednocześnie najbardziej efektownych skutków akcji było postawienie nowej bramy wejściowej do Rezerwatu oraz zamontowanie 8 tablic informacyjnych.

Impreza finałowa rozpoczęła się o godzinie 15:00 częścią oficjalną. Przed nowo umieszczoną bramą zgromadziły się władze miasta, dzieci z rodzicami, młodzież i osoby starsze, po to, by wspólnie świętować ogromny sukces Dybanki Reaktywacji.

Piknik rozpoczął Michał Król, wiceprezes Stowarzyszenia YETI, który przedstawił organizatorów wydarzenia oraz powitał gości – Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego, Wiceburmistrz Halinę Fijałkowską, Sekretarz Miasta Hannę Adamską, pracowników Urzędu Miasta, media i licznie przybyłych mieszkańców.

Rozpoczęto od przedstawienia przebiegu całej akcji i wygłoszenia okolicznościowych przemówień oraz podziękowań złożonych osobom, które pomogły w realizacji projektu. Zespół Dybanka Reaktywacja w składzie: Katarzyna Balcerzak, Dominik Robacki, MałGorzała Zielińska wraz z burmistrzem Pawłem Kalinowskim dokonali też uroczystego przecięcia wstęgi, symbolizującej oficjalne oddanie do użytku nowej Dybanki.

- "Dybanka jest dziś dla nas przede wszystkim miejscem spełnienia naszych marzeń. Dziś wiemy, że nie ma nic niemożliwego, kiedy robi się to, co się kocha" - stwierdziła w emocjonalnym przemówieniu Katarzyna Balcerzak, prezes Stowarzyszenie YETI.

- "Nie pamiętam akcji, która wzbudziłaby w naszym ukochanym mieście tyle pozytywnej energii, zaangażowania i wiary w sukces" - mówił Dominik Robacki, pomysłodawca akcji - "Dybanka jest własnością tego, kto na niej w danym momencie przebywa. Dbajmy więc o nią wspólnie jak o największą kosztowność" - dodał apelując o pilnowanie porządku w rezerwacie.

- "Gratuluję organizatorom tego wielkiego sukcesu. Wiem, że nie było łatwo, musieliście pokonać mnóstwo przeszkód" - winszował Paweł Kalinowski - Burmistrz Gostynina - "Gdy chodzi o wspólne dobro, nie istnieją podziały. Dla lokalnej społeczności warto łączyć siły" - podkreślił.

Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dybanka w oczach dziecka”. Każdy uczestnik obdarowany został dyplomem pamiątkowym oraz słodkim upominkiem, natomiast autorom prac, które zdobyły miejsca na podium każdej z trzech kategorii, wręczono nagrody.

Po zakończeniu części oficjalnej, impreza przeniosła się na plażę przy Jeziorze Bratoszewo, gdzie na dzieci czekały atrakcje i zabawy prowadzone przez animatora Jakuba Wajmana. Dla dorosłych przygotowano ognisko integracyjne, przy wykorzystaniu przygotowanego jeszcze w dniu imprezy paleniska oraz ustawionych ławek dookoła niego. Dzięki serdeczności sponsorów imprezy finałowej dla każdego z uczestników przygotowano darmową kiełbaskę i bułkę.

Wydarzenie zostało uświetnione muzyką graną na żywo. Wystąpił młodzieżowy zespół "Ku-Ma-Sz?!", powstały na deskach MCK, a także absolwentka Miejskiej Szkoły Muzycznej - Marta Bekasińska.

Przed występami muzycznymi głos zabrały Aneta Kierzkowska oraz Mariola Józwiak-Węclewska - przedstawicielki komitetu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej mającej na celu dostosowanie Miejskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Działaczki zachęcały do składania podpisów poparcia projektu.

Pomimo niepewnej pogody, przebieg imprezy oraz liczebność uczestników pozwala wnioskować, że cel ożywiania dawnego serca Gostynina jest nieustannie skutecznie realizowany. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście, podsumowujące zarazem pierwszą tak rozległą akcję społeczną, której inicjatorami i koordynatorami było troje bardzo młodych ludzi.

Zespół Dybanka Reaktywacja pragnie serdecznie podziękować sponsorom imprezy finałowej: firmie BILERA materiały budowlane Roman Robacki, przedsiębiorstwu Piekarnia Cukiernia T.D.J. Ozdowscy, salonowi Instytut Urody Polka Płock Mazovia oraz agencji kreatywnej Tresitive. O bezpieczeństwo uczestników imprezy zadbała Agencja Ochrony Osób i Mienia "Viper".

Warto podkreślić, że młodzi ludzie zapowiedzieli plany podejmowania kolejnych działań społecznych na rzecz miasta. Nie pozostaje nam nic innego jak odwiedzać coraz to piękniejszą Dybankę i wypatrywać kolejnych zmian w naszym mieście!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE