Reklama

Działania „Bezpieczne przejście"

Opublikowano:
Autor:

Działania „Bezpieczne przejście"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj od samego rana policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących i pieszych łamiących prawo w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Wczoraj od samego rana policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących i pieszych łamiących prawo w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Ideą działań „Bezpieczne przejście" jest całkowite wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, zwłaszcza na oznakowanych przejściach. Ulice oraz odcinki dróg, gdzie odnotowano wypadki drogowe, w których zostali potrąceni piesi zostają objęte szczególnym nadzorem. Działania były prowadzone wczoraj w godzinach 6:00-22:00.

Wśród kierowców podstawowe błędy to wyprzedzanie przed i na przejściu dla pieszych, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu czy omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania auta. Pamiętajmy, że stosowanie się do przepisów nie tylko chroni nas przed sankcjami karnymi, ale przede wszystkim chroni nasze zdrowie i życie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE