Reklama

Działania na rzecz niepełnosprawnych: wyjątkowi goście w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Działania na rzecz niepełnosprawnych: wyjątkowi goście w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu burmistrza Pawła Kalinowskiego odwiedziła delegacja z Polskiego Związku Niewidomych oraz Fundacji Polska bez Barier. Była ona efektem działań tych dwóch organizacji i Fundacji SYNAPSIS na rzecz projektu "Monitoring jednostek administracji województwa mazowieckiego pod kątem postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych".

W ubiegłym tygodniu burmistrza Pawła Kalinowskiego odwiedziła delegacja z Polskiego Związku Niewidomych oraz Fundacji Polska bez Barier. Była ona efektem działań tych dwóch organizacji i Fundacji SYNAPSIS na rzecz projektu "Monitoring jednostek administracji województwa mazowieckiego pod kątem postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych".

Burmistrz przyjął zaproszenie do wzięcia udziału w tym projekcie, który będzie realizowany przez dwa lata. Jednostki samorządowe współpracujące w projekcie podniosą swoją wiedzę ma temat potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami, otrzymają wskazówki i rekomendacje jak dostosować instytucje do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych oraz uzyskają pomoc we wdrażaniu dostępności: użytkowej budynków, transportowej, do systemów informacyjnych i komunikacyjnych oraz udziału w życiu publicznym.

W tym celu została przeprowadzona ankieta samooceny dla jednostek administracji województwa mazowieckiego oraz zorganizowana wizyta zespołu monitorującego, w składzie: Anna Leszczyńska i Ewa Broma-Bąk z PZN i Karina Augustyniak z Fundacji Polska bez barier.

Delegacja odwiedziła Szkołę Podstawową nr 3, Zamek Gostyniński, Basen Miejski, Urząd Miasta Gostynina oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkie te miejsca były sprawdzane pod kątem udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Kolejnym etapem działań w ramach projektu będzie przygotowanie dla gostynińskiego Urzędu rekomendacji dotyczących dostosowania urzędu i innych instytucji do postanowień konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Burmistrz Paweł Kalinowski jest głęboko przekonany, że wysiłek włożony w realizację tego wyjątkowo pożytecznego społecznie projektu, mającego na celu likwidację różnych barier ograniczających uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym, pozwoli wszystkim osiągnąć wymierne korzyści.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE