Reklama

Dzieci poczuły dym, a po chwili zobaczyły popalony sprzęt AGD [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Dzieci poczuły dym, a po chwili zobaczyły popalony sprzęt AGD [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, by wziąć udział w lekcji poglądowej w specjalnie do tego celu przygotowanej sali edukacyjnej „Ognik”.

Uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, by wziąć udział w lekcji poglądowej w specjalnie do tego celu przygotowanej sali edukacyjnej „Ognik”. 

Wycieczka rozpoczęła się od szatni, gdzie dzieci w asyście kapitana Michała Borkowskiego, który wcielił się w rolę przewodnika, przebrały się w strażackie kurtki i hełmy. Czując się prawie jak prawdziwi strażacy, uczestnicy wycieczki w skupieniu i z uwagą słuchali informacji o tym, jak należy postępować, gdy zapali się odzież, gdy ktoś zatruje się tlenkiem węgla, kiedy na patelni zapali się tłuszcz... Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w razie niebezpiecznej sytuacji w domu, szkole, czy w lesie. 
Nagle dzieci znalazły się w sali, w której unosił się dym, na stole stały popalone urządzenia małego AGD – czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa czy żelazko. Okazało się, że to specjalna sala ćwiczeń. Jednym z nich była próbna ewakuacja (na czworakach). Niestety, nie udało się wziąć udział w próbnym powiadomieniu o zdarzeniu – oficer dyżurny musiał zająć się odebraniem zgłoszenia o prawdziwym wypadku drogowym.
Dzieci wszystkiemu przysłuchiwały się bardzo uważnie, a opuszczając siedzibę straży, przekonane były, że w przypadku zagrożenia będą sobie w stanie z nim poradzić nawet bez pomocy dorosłych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE