Reklama

Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie z uczestnikami rajdu rowerowego

Opublikowano:
Autor:

Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie z uczestnikami rajdu rowerowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Bezpiecznie na dwóch kółkach" - pod takim hasłem odbyło się sobotnie spotkanie dzielnicowego z uczestnikami rajdu rowerowego nad Zalewem Piechota. Policjant omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachęcał do znakowania rowerów.

"Bezpiecznie na dwóch kółkach" - pod takim hasłem odbyło się sobotnie spotkanie dzielnicowego z uczestnikami rajdu rowerowego nad Zalewem Piechota. Policjant omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachęcał do znakowania rowerów.

Obecna aura sprzyja podróżom na jednośladzie. Jazda na rowerze to niemała frajda, nie zapominajmy jednak, że cyklistów podobnie jak pozostałych użytkowników dróg obowiązują określone zasady ruchu drogowego.

Dlatego 8 września br., tuż przed rozpoczęciem rajdu rowerowego z cyklistami spotkał się dzielnicowy. Policjant omówił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na jednośladzie. Zwrócił uwagę na konieczność dbania o należyty stan techniczny roweru – sprawne hamulce, światła czy sygnał dźwiękowy., ale też na właściwe zabezpieczenie przed kradzieżą np. poprzez oznakowanie jednośladu. Mundurowy przypomniał również o znaczącej roli kamizelek odblaskowych, które nie są obowiązkowe dla rowerzystów, jednak zwiększają naszą widoczność na drogach.

Przypominamy, że jednoślad jak każdy inny pojazd narażony jest na kradzież. Warunkiem oznaczenia i wprowadzenia pojazdu do policyjnej bazy danych jest posiadanie karty gwarancyjnej roweru oraz dokumentu tożsamości. Zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie przy ul. 3 Maja 17.

Źródło: KPP w Gostyninie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE