Reklama

Dzień chorych w parafii św. Marcina

Opublikowano:
Autor:

Dzień chorych w parafii św. Marcina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 lutego obchodzone jest coroczne święto chrześcijańskie - Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, w sobotę w parafii św. Marcina odbyła się msza św. za chorych i cierpiących.

11 lutego obchodzone jest coroczne święto chrześcijańskie - Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, w sobotę w parafii św. Marcina odbyła się msza św. za chorych i cierpiących.

W sobotę w parafii św. Marcina odbyła się wyjątkowa msza święta. W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes na mszy św. o godzinie 10 parafianie modlili się za łaski potrzebne dla chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. W 2017 roku obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się już po raz dwudziesty piąty. Podczas mszy ksiądz Kamil Kowalski zachęcał wiernych do opieki nad chorymi oraz modlitwy za nich.

 

Święto zostało zainicjowane dzięki Janowi Pawłowi II. Papież ogłosił Dzień Chorych oficjalnie 13 maja 1992 roku. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie oraz zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE