Reklama

Dzień Odblasków w Gostyninie: Policjanci rozdali kilkaset opasek

Opublikowano:
Autor:

Dzień Odblasków w Gostyninie: Policjanci rozdali kilkaset opasek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę w całym kraju po raz pierwszy przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Do udziału w akcji włączyli się również gostynińscy policjanci, którzy wręczali kierowcom oraz pieszym odblaskowe elementy. Łącznie rozdano kilkaset odblasków.

W środę w całym kraju po raz pierwszy przeprowadzony został ?Dzień Odblasków?. Do udziału w akcji włączyli się również gostynińscy policjanci, którzy wręczali kierowcom oraz pieszym odblaskowe elementy. Łącznie rozdano kilkaset odblasków.

W środę od porannych godzin podczas prowadzonych kontroli gostynińscy funkcjonariusze w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Dzień Odblasków'' wręczali pieszym oraz kierowcom odblaski. Policjanci rozdali mieszkańcom kilkaset elementów odblaskowych. Podczas akcji mundurowali zwracali uwagę na to, jak ważne jest, aby  pieszy był widziany na drodze przez kierowcę. Warto pamiętać, że nawet niewielki element odblaskowy może uratować życie pieszemu. Gostynińscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmierzchu obowiązkowo musi posiadać widoczne elementy odblaskowe. Środowe rozdawanie elementów odblaskowych jest jednym z wielu działań policji mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja ,,Dzień Odblasków'' odbywała się w całym kraju. Nie tylko w Gostyninie, lecz również w wielu innych miastach można było dostrzec policjantów, którzy rozdawali elementy odblaskowe w miejscach, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Policjanci wręczali pieszym odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE