Reklama

Dzień otwarty w I LO PUL [fotorelacja]

Opublikowano:
Autor:

Dzień otwarty w I LO PUL [fotorelacja] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w I LO PUL w Gostyninie odbyły się Targi Edukacyjno-Zawodowe połączone z Dniem Otwartym szkoły. Imprezę patronatem honorowym objął sekretarz stanu Obrony Narodowej Michała Dworczyka, Wojskowej Akademii Technicznej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku, burmistrza Gostynina Pawła Kalinowskiego i wójta gminy Gostynin Edmunda Zielińskiego.

W poniedziałek w I LO PUL w Gostyninie odbyły się Targi Edukacyjno-Zawodowe połączone z Dniem Otwartym szkoły. Imprezę patronatem honorowym objął sekretarz stanu Obrony Narodowej Michała Dworczyka, Wojskowej Akademii Technicznej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku, burmistrza Gostynina Pawła Kalinowskiego i wójta gminy Gostynin Edmunda Zielińskiego.

 Po powitaniu przez dyrektora szkoły zaproszonych gości głos zabrał Burmistrz Gostynina pan Paweł Kalinowski zachęcając do wstąpienia w szeregi gostynińskiej mundurówki, która na mapie miasta, gminy i powiatu pełni bardzo istotną funkcję. W podobnym tonie wybrzmiało przemówienie mł. insp. pana Marka Czarneckiego i kpt. nawigatora Zdzisława Jackowskiego.

Do wstąpienia w przyszłości w swoje szeregi zachęcała grupa studentów z kierunków wojskowych warszawskiej WAT, którzy przybyli na targi pod opieką pana płk. dr. inż. Andrzeja Gietki, z-cy dyrektora ds. Wojskowych. Żołnierze z 19. Patrolu Rozminowania z Nowego Dworu Mazowieckiego zaprezentowali sprzęt i pojazd, którymi posługują się na co dzień w swojej niełatwej pracy. 38 dywizjon zabezpieczenia Obrony Powietrznej i 37. Sochaczewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej zademonstrowali osprzęt właściwy ich działaniom, zachęcając publicznie do podjęcia służby w wojsku, która daje pewną i stabilną pracę. Oficer WKU w Płocku pan por. Bartosz Tatczyn wraz ze specjalistką ds. rekrutacji przedstawili możliwości kształcenia na kierunkach wojskowych w kraju i zasadach ubiegania się o pracę w wojsku.  Bogato reprezentowało się również stanowisko pracowników Zakładu Karnego w Płocku, którzy przyjechali nową "więźniarką" i u których, poza informacjami "jak zostać klawiszem", można było zaopatrzyć się w pamiątki rękodzielnicze wykonane przez osadzonych w więzieniu artystów. Ratownicy z Pogotowia w Gostyninie przypomnieli zgromadzonym podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Ciekawą prezentację na temat służby w straży pożarnej przygotował i stanowisko zabezpieczył pan kpt. Michał Borkowski, na co dzień wykładowca pożarnictwa w gostynińskiej mundurówce. Nie mogło oczywiście zabraknąć policjantów i pań z działu kadr Komendy Powiatowej, które chętnie odpowiadały na pytania związane z możliwościami podjęcia pracy w policji. Pan kpt. Jacek Pajda, nauczyciel edukacji obronnej w I LO PUL i instruktor strzelectwa na strzelnicy LOK w Płocku demonstrował broń sportową i palną, z którą na co dzień w ramach ćwiczeń posługują się uczniowie PUL-u.

Na zgromadzoną młodzież czekało wiele atrakcji: od symulatora jazdy motorowerem, strzelnicy ASG, wojskowych trenażerów strzeleckich sochaczewskich dywizjonów rakietowych do stylizacji paznokci, pomiarów ciśnienia i zabiegów upiększających dłonie przygotowanych przez studentów i pracowników PWSZ w Płocku.

Swoistą wisienką na torcie był pokaz umiejętności sportowo-obronnych uczniów, który tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem i został przyjęty gromkimi brawami.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE