Reklama

Dziś kolejna odsłona akcji „NURD” - Piesi pod szczególnym nadzorem

Opublikowano:
Autor:

Dziś kolejna odsłona akcji „NURD” - Piesi pod szczególnym nadzorem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzić będą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji stróże prawa zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzić będą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego ? czyli "NURD". Podczas akcji stróże prawa zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Akcja prowadzona jest od godziny 6.00 i zakończy się o godzinie 22.00.
Przypominamy pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Biorąc uwagę aktualną aurę warto również nosić odblaski bez względu na porę i miejsce poruszania się – w znaczny sposób zwiększają one naszą widoczność na drogach.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE