Reklama

Epidemia ustaje. Liczba zachorowań spada

Opublikowano:
Autor:

Epidemia ustaje. Liczba zachorowań spada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym miesiącu gostynińscy lekarze mieli pełne ręce roboty, gdyż mieszkańców zaatakował nieznośny wirus. Ból głowy i wysoka gorączka to jedne z objawów, z którymi musieli borykać się gostynianie. Na szczęście z ostatnich danych wynika, że liczba zgłoszonych zachorowań w porównaniu do ubiegłego miesiąca uległa zmniejszeniu.

W ubiegłym miesiącu gostynińscy lekarze mieli pełne ręce roboty, gdyż mieszkańców zaatakował nieznośny wirus. Ból głowy i wysoka gorączka to jedne z objawów, z którymi musieli borykać się gostynianie. Na szczęście z ostatnich danych wynika, że liczba zgłoszonych zachorowań w porównaniu do ubiegłego miesiąca uległa zmniejszeniu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje, iż na podstawie meldunków epidemiologicznych przekazywanych przez podmioty lecznicze działające na terenie powiatu gostynińskiego w okresie od 08 do 15 lutego zgłoszono i zarejestrowano 24  zachorowania, w tym trzy zachorowania dzieci w wieku od 0 do 14 lat oraz trzynaście zachorowań osób w wieku 15 – 64 lata. Dwie osoby, w tym jedno dziecko w grupie wiekowej  0-4 lata zostały hospitalizowane.

W pierwszych dwóch tygodniach lutego łącznie zarejestrowano 103 zachorowania. 4 osoby zostały hospitalizowane.  Liczba zgłoszonych zachorowań w porównaniu do  stycznia uległa zmniejszeniu.
Łącznie w okresie od 1 października 2016 r. do 15 lutego 2017 r. zarejestrowano 552 zachorowania. 207 zachorowań dotyczyło dzieci w grupie wiekowej 0-14 lat. 7 osób (w tym 6 dzieci) zostało hospitalizowanych. W stosunku do analogicznego okresu  poprzedniego sezonu mamy zdecydowany wzrost zachorowań. W okresie od 1 października 2015 r. do 15 lutego 2016 r. łącznie zarejestrowano tylko 64 zachorowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE