Reklama

Ewakuacja przy Ziejkowej! Doszło do kolejnego wycieku [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Ewakuacja przy Ziejkowej! Doszło do kolejnego wycieku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Służby z całego regionu, w tym aż 10 zastępów straży pożarnej zostało postawionych na nogi w związku z wyciekiem chemikaliów przy ul. Ziejkowej, które wykryto dziś po południu. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców oraz pracowników pobliskiego zakładu pracy.

Służby z całego regionu, w tym aż 10 zastępów straży pożarnej zostało postawionych na nogi w związku z wyciekiem chemikaliów przy ul. Ziejkowej, które wykryto dziś po południu. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców oraz pracowników pobliskiego zakładu pracy. 

Dzisiaj, na wniosek starosty odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego głównym celem był problem zgromadzonych odpadów niebezpiecznych  przy ul. Ziejkowej. Decyzją przewodniczącego, członkowie Zespołu udali się na wizję lokalną na w/w teren. W wizji udział wzięli przedstawiciele inspekcji, służb i urzędów: Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, Powiatowa Inspekcja Sanitarna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej,  Komenda Powiatowa Policji, Zarządzanie Kryzysowe Starostwa  ze starostą Tomaszem Matuszewskim i Urzędu Miasta Gostynina z burmistrzem Pawłem Kalinowskim.

Z wcześniej otrzymanych informacji wynikało, że mogło dojść do wycieku składowanych substancji. W związku z powyższym podjęto decyzję o zadysponowaniu  na miejsce zgromadzonych  odpadów  służb ratunkowych. W pierwszej fazie działań zostały zadysponowane 4 zastępy JRG Gostynin,  a następnie  sekcja ratownictwa JRG Płock  oraz dwa zastępy OSP : Gostynin i Sierakówek. Po przybyciu jednostek kierujący akcją  podjął decyzję o wyznaczeniu strefy bezpiecznej wokół miejsca nagromadzenia odpadów oraz o ewakuacji mieszkańców pobliskiej posesji i sąsiadujących zakładów.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania, przy użyciu sprzętu specjalistycznego do pomiarów zagrożeń chemicznych ustalono, że z dwóch pojemników  w wyniku osunięcia nastąpiły  wycieki na niewielkiej powierzchni. Przy użyciu neutralizatorów i sorbentów dokonano neutralizacji wycieków, natomiast pojemniki zabezpieczono przed dalszym rozszczelnieniem. Po zakończeniu działań przez jednostki Straży Pożarnej i ponownym sprawdzeniu terenu podjęto decyzję o powrocie mieszkańców do swoich lokali.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE