Reklama

Fajerwerki legalne tylko dwa dni w roku? Zobacz, za co możesz dostać mandat

Opublikowano:
Autor:

Fajerwerki legalne tylko dwa dni w roku? Zobacz, za co możesz dostać mandat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sklepach możemy już dostrzec liczne stoiska z fajerwerkami i petardami. Pierwsi piromani testują już najnowsze race i petardy, zakłócając tym samym spokój pozostałym mieszkańcom i płosząc zwierzęta. Odpalanie petard w dni inne niż Sylwester oraz Nowy Rok może być potraktowane jako wykroczenie i może zakończyć się mandatem.

W sklepach możemy już dostrzec liczne stoiska z fajerwerkami i petardami. Pierwsi piromani testują już najnowsze race i petardy, zakłócając tym samym spokój pozostałym mieszkańcom i płosząc zwierzęta. Odpalanie petard w dni inne niż Sylwester oraz Nowy Rok może być potraktowane jako wykroczenie i może zakończyć się mandatem.

Mieszkańcy, którzy decydują się na zakup petard i fajerwerków zazwyczaj chcą wypróbować swój nowy sprzęt jeszcze przed Sylwestrem. Odpalanie petard w innych dniach niż Sylwester i Nowy rok może być potraktowane jako wykroczenie, za które grozi nawet 500 zł mandatu. W przepisach jest jasno określone, iż zakłócenie spokoju w miejscach publicznych podlega wysokiej karze pieniężnej. Piromani mogą być jednak spokojni, ponieważ w najbliższą sobotę i niedzielę będą mogli odpalać fajerwerki zupełnie legalnie.

Gostynińscy policjanci przypominają i ostrzegają po raz kolejny, iż fajerwerki to wyrób pirotechniczny, a nie zabawka dla dzieci, Nieostrożne użytkowanie może zakończyć się tragicznym wypadkiem, kalectwem a nawet śmiercią. Handlowcy muszę natomiast pamiętać, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobie nieletniej jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE