Reklama

Fałszywe agentki ubezpieczeniowe okradły staruszki

Opublikowano:
Autor:

Fałszywe agentki ubezpieczeniowe okradły staruszki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Złota biżuteria o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych padła łupem oszustki podszywającej się pod przedstawicielkę firmy ubezpieczeniowej. Pokrzywdzone to dwie starsze mieszkanki Gostynina.

Złota biżuteria o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych padła łupem oszustki podszywającej się pod przedstawicielkę firmy ubezpieczeniowej. Pokrzywdzone to dwie starsze mieszkanki Gostynina.

We wtorek (03.10.) w Gostyninie na ul. Wojska Polskiego prawdopodobnie ta sama młoda kobieta pod pozorem wykonania polisy po zmarłych mężach weszła do mieszkań dwóch starszych kobiet dokonała kradzieży złotej biżuterii o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych. Sposób działania oszustki w obu przypadkach był taki sam. Najpierw młoda kobieta powiedziała swoim ofiarom, że należą im się pieniądze z polis po zmarłych mężach, a następnie rozpytała o posiadany majątek i pod pozorem sprawdzenia poprosiła o pokazanie złotej biżuterii. Oszustka wykorzystując zbytnią ufność i nieuwagę okradła kobiety.  Niestety przeprowadzone natychmiast po zgłoszeniach działania nie doprowadziły do zatrzymania oszustki.

W związku z tymi zdarzeniami apelujemy do wszystkich, a szczególnie do osób starszych i samotnych o zachowanie daleko posuniętej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Prosimy, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań i domów osób, których nie znamy. Niestety oszuści są bezwzględni i potrafią wykorzystać zbytnie zaufanie osób starszych. Apelujemy też do osób młodych, aby przestrzegały osoby starsze przez kontaktami z obcymi i przekazywały informacje o takich przypadkach, co na pewno przyniesie pozytywny skutek. Warto też pamiętać, aby zawsze przed wpuszczeniem do mieszkania obcej osoby skontaktować się z bliskimi lub mając jakiekolwiek podejrzenia powiadomić o tym Policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE